Ako si atmosféru v Jasnej užiť

Chuť baviť sa, dodržiavanie odporúčaní organizátorov a trpezlivosť, to je najlepšia výbava, s ktorou sa vybrať do Jasnej. O zvyšok sa postarajú organizátori a program, - historicky prvé preteky Svetového pohára na Slovensku po vyše 30 rokoch, prvý festival FUN rádio Dohoda na snehu vôbec a tiež prvýkrát sa JOJ-ka v meste presunie do Jasnej.

,,V stredisku sa budú konať vlastne tri eventy naraz, navyše stredisko je v plnej prevádzke a ešte pri zvýšenom nápore v čase jarných prázdnin. Tomu sa hovorí výzva. Zabojovali sme s ňou a verím, že všetko sme pripravili tak, aby si všetci tento víkend naozaj užili,“ vysvetlil Peter Cibulka, člen organizačného výboru, zodpovedný za infraštruktúru.

Prvé kolo obrovského slalomu i slalomu sa začína v sobotu, aj v nedeľu o 10:30. Na presun na svoje miesta by si diváci mali nechať dostatočnú časovú rezervu, odporúčame 2 hodiny.

Doprava v Demänovskej doline bude od piatka 04. 03. - 18.00 do nedele 06. 03. 2016 - 18:00 organizovaná. Vjazd autom do doliny bude povolený len s platným parking pasom. Pre vodičov, bez neho je pripravených dostatok parkovacích miest a kyvadlová doprava až do strediska.

Záchytné parkoviská sú v lokalitách:

Demänovská dolina - Outlet Demänová - pred vstupom do doliny (Pavčina Lehota)
Akadémia ozbrojených síl
Poľnohospodárska cesta - vedúca popri južnej strane diaľnice D1
Tesco Liptovský Mikuláš
Parkovisko pre zájazdové autobusy - Vojenské kasárne Liptovský Mikuláš (Ulica Komenského)

Parkoviská sa budú napĺňať postupne v tomto poradí. Po zaplnení najbližšieho parkoviska k stredisku bude polícia odkláňať autá na nižšie položené parkovisko. Každé parkovisko je zároveň aj nástupným miestom na kyvadlovú dopravu. Pripravených 76 autobusov bude vyrážať postupne v trojminútových intervaloch.

Stredisko Jasná je počas konania podujatia otvorené zo severnej aj južnej strany. Divácke zóny sú rozdelené na platené a neplatené. Ak ste si nestihli zakúpiť lístok do cieľového areálu, využite niektorú z FAN zón alebo diváckych zón na svahu.

Platená, cieľová zóna je na Koliesku. Do areálu sa diváci dostanú pešo po zjazdovke Biela Púť. Návštevníci s obmedzeným pohybom a malými deťmi môžu využiť 4 - sedačkovou lanovkou B3 s nástupom vedľa Infocentra na Bielej Púti. Vstup do cieľového areálu majú len držitelia vstupeniek a akreditovaní účastníci. Deti do 6 rokov majú vstup do cieľového areálu zdarma.

Bez lístka, len so skipasom sa diváci dostanú na LUKOVÚ (štart pretekov) a na SKI STAGE na PRIEHYBE. Tu bude umiestnená aj veľkoplošná obrazovka a gastro stánky.

Fanúšikovia bez skipassu, lístka na lanovku či lístka do cieľovej zóny môžu využiť FAN ZÓNY s veľkoplošnými obrazovkami a priamym prenosom pretekov z RTVS:

CENTRUM STAGE / HAPPY END – pred klubom Happy End

PISTEN BULLY STAGE / BIELA PÚŤ – na zjazdovke Biela Púť pred budovou Horskej služby

Na GO ZUZU stage, ktorý pripravil generálny partner organizačného výboru, poisťovňa UNIQA, sa budú môcť fanúšikovia po pretekoch osobne stretnúť s Veronikou Velez - Zuzulovou! Počas víkendu tu bude pre divákov simulátor lyžovania, koleso šťastia s atraktívnymi cenami a ďalšie súťaže.

Tento priestor oproti klubu HAPPY END je otvorený už dnes ako FAN STÁNOK našej najúspešnejšej lyžiarky a ambasádorky pretekov Veroniky Velez-Zuzulovej. Záujemcovia tu môžu vidieť jej prvé lyže, na ktorých sa ako 3-ročná učila lyžovať, jej medaily a dresy ale aj originál slalomových lyží, na ktorých Veronika vyhráva svetové súťaže. UNIQA poisťovňa, podporuje Veroniku už viac ako 10 rokov.

Podujatie bude v horách, v teréne na svahu, preto organizátori odporúčajú rátať so zmenami počasia. Dôležitá je dobrá zimná obuv, nepremokavá bunda, čiapka, rukavice a slnečné okuliare. Dáždniky nie sú vhodné.

Veľmi vhodné je ale zobrať si preukaz poistenca, občiansky preukaz a peniaze (odporúčame mať pri sebe primeranú sumu v hotovosti, pre prípad, že by v stánkoch na svahu sa nebolo možné platiť platobnou kartou). Návštevníci, ktorí majú zakúpený lístok do cieľového areálu, by si ho rozhodne nemali zabudnúť zobrať so sebou! Rovnako aj majitelia skipasu by si ho mali vziať so sebou.

Vstup so psom nie je zakázaný, ale neodporúčame ho. V stredisku bude veľa návštevníkov, hlasná hudba, doprava autobusmi, psík by bol zbytočne vystresovaný. V prípade, že sa niekto napriek tomu rozhodnete psa so sebou priviesť, musí byť na vodítku a s náhubkom. (Teda ten pes. :) )

Naopak, zakázané je vnášať do priestoru podujatia sklené nádoby a fľaše, pyrotechnické predmety, otvorený oheň, dáždniky, predmety ohrozujúce bezpečnosť, drogy, psychotropné látky, horľaviny a zbrane akéhokoľvek druhu.

UŽITOČNÉ INFO

Každý, kto príde 4. až 6. Marca do Jasnej, bude mať možnosť zažiť unikátne spojenie troch unikátnych akcií. Okrem najlepších lyžiarok sveta v Jasnej vystúpia RYTMUS & DARA, HEX, Polemic, Heľenine oči, Majk Spirit, Kandráčovci, DJ EKG, DJ Julo alias Python, DJ Jaro Slávik. Sprevádzať budú Junior a Marcel, Adela a Sajfa, preteky komentuje Slávo Jurko.

Pre deti bude pripravená lyžiarska škola, hry a súťaže na snehu s Jurajom Hajdinom. S Rišom Lintnerom a ďalšími známymi hokejistami si deti budú môcť zahrať hokej, basketbal na snehu si zahrajú s najlepšími hráčmi Interu Bratislava a futbal s tímom Sama Slováka. (prihláste sa na joj.sk). Vilo Habo , bude presviedčať, že varí lepšie, ako naše mamy. Priamo na snehu vystúpia tanečníci z Riverpark Dance School. Deťom sa bude venovať maskot detskej televízie RIK a známe tváre z obrazovky sú pripravené rozdávať autogramy a zvládnu aj obľúbené selfies. Priame vstupy do živého vysielania spravodajských relácií TV JOJ prinesú atmosféru zo strediska divákom pri obrazovkách.

Preteky Svetového pohára žien v obrovskom slalome a slalome sa v Jasnej budú konať v sobotu a nedeľu 5. a 6. marca 2016.
Ambasádorkou podujatia je najúspešnejšia Slovenská reprezentantka Veronika Velez –Zuzulová.