Bratislavské módne dni na snehu

Jedenásty ročník Bratislavských módnych dní štartujeme netradične – a to na snehu!

V sobotu, 5. marca, sa počas Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien Audi Ski World Cup Jasná 2016 predstavia Jana Jurčenko, Zuzana Háková, Richard Rozbora (Rozbora Couture), Renata Kliská (La Rena), Veronika Hložníková a Jana Pištejová so svojimi kolekciami.

Vychutnajte si to najlepšie zo slovenskej módnej scény uprostred zasneženej Jasnej počas Svetového pohára pri klube Happy End. Šesť slovenských návrhárov predvedie exkluzívne modely zo svojej kolekcie špeciálne pripravené pre túto príležitosť. Špeciálna šou Bratislavských módnych dní rozprúdi sobotný večer po verejnom žrebovaní čísel pretekárok, tzv. Public draw.

RENATA KLISKÁ: Možno jediná nepôjdem so šatami
Mám pripravené nádherné kožuchy, vzhľadom na to, že je to Svetový pohár v lyžovaní, zimná tematika. Budem prezentovať krásnu, čisto kožušinovú kolekciu, možno budem jediná, ktorá nevystúpi so šatami. Moja kolekcia nie je len elegantná, ale keďže celé podujatie je aj v športovom duchu, pripravila som aj ja trošku športovejšie kožušinové vestičky. Nepredpokladáme totiž, že je to len pre ženu – dámu, ale skôr je to aj pre ženu – športovkyňu.

RICHARD ROZBORA: Z móla rovno do šatníkov žien
Do tejto kolekcie som zvolil originálne, ženské, luxusné, nositeľné a veľmi komfortné modely – šaty, sukne, pulóvriky a roláky z alpaky s hodvábom a lurexom v príjemných farbách. Keďže ide o špeciálnu módnu prehliadku, pripravil som tieto módne novinky vo viacerých farbách, vhodné na bežné nosenie, ale aj do spoločnosti. Modely sú vhodné na rôzne príležitosti a dámy si ich môžu obliecť s vhodnými doplnkami aj na rôzne menej slávnostné spoločenské príležitosti. Jednotlivé modely z kolekcie sú hneď pripravené vkročiť priamo z móla do šatníkov dám, ktoré milujú tichý luxus a originalitu.

ZUZANA HÁKOVÁ: Spojenie budúcnosti a geometrie
Na toto špeciálne podujatie mám pripravenú kolekciu Futurmetria – je to vymyslený názov poskladaný zo slova future – čo znamená budúcnosť a geometria. Vznikla nápadom v pokračovaní mojej úspešnej kolekcie spoločenských šiat taktiež vytvorených pre exkluzívnu prehliadku BMD. Inšpiráciou bolo hľadanie nových tvarov a hra s nimi. Materiály použité v tejto kolekcii sú veľmi pohodlné a prispôsobivé postave.

JANA JURČENKO: Honosný brokát z Talianska
Predstavím kolekciu, ktorá je mojou srdcovkou. Honosné róby z brokátu, ktorý mi na objednávku špeciálne priviezli z Talianska. Celú kolekciu odľahčím pár kúskami zo šifónu a hodvábu.

VERONIKA HLOŽNÍKOVÁ: Moja kolekcia bude ochutnávkou jarnej módy
Na módnu prehliadku v Jasnej pripravujem ochutnávku na jar 2016. Farebná kombinácia je čierno-biela s jasnožltým akcentom.

JANA PIŠTEJOVÁ: Sexi a sofistikovaná
Kolekcia je jemne ženská, sexi, sofistikovaná. Predstavuje moju tvorbu, môj typický rukopis.