Falck zabezpečuje zdravotnú asistenciu na Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní v Jasnej

Bratislava 2. marca - O zdravie pretekárok Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní a divákov sa v Jasnej postará 14-členný tím zdravotníckych záchranárov z Falck Záchranná.

Okrem záchranárov sú v tíme aj lekári - ortopéd  pre prípad zranení pohybového aparátu a anestéziológ, ktorý zasiahne v prípade kritických život ohrozujúcich poranení. Tím bude mať na svahu k dispozícii štyri sanitné vozidlá s medicínskou výbavou. Navyše, v pohotovosti bude ďalší záchranár, ktorý bude priebežne dopĺňať medicínsky materiál, ak sa minie pri ošetrovaní pacientov. V každom okamihu tak budú ambulancie plne vybavené.

Záchranári budú na dvoch stanovištiach – v Medical Centre na Bielej púti, priamo v tzv. finish zóne a medzi divákmi, kde sa budú pohybovať so záchranárskymi batohmi, aby mohli v prípade potreby okamžite zasiahnuť.  Pracovať začnú v piatok už od rána, kedy zabezpečia zdravotnú asistenciu pre ženskú svetovú elitu v slalome a divákov počas tréningov, pokračovať budú v sobotu  a skončia v nedeľu o 18-tej hodine.

Falck Záchranná nasadila na Svetový pohár alpských lyžiarok v Jasnej rovnaký tím, ktorý zabezpečuje aj zdravotnú asistenciu počas vrcholových automobilových pretekov na okruhu Slovakia Ring. Ide o špeciálne vyškolených záchranárov, ktorí patria v tejto oblasti k európskej špičke.

Na svahoch Chopka v lyžiarskom stredisku Jasná budú 4. a 5. marca súťažiť pretekárky o svetový pohár v obrovskom slalome a v slalome. Preteky v Jasnej budú záverečným podujatím pred marcovým finále Svetového pohára vo švajčiarskom St. Moritzi.

Falck Záchranná a.s. je najväčší poskytovateľ záchrannej zdravotnej služby na Slovensku. Prevádzkuje 107 staníc RLP a RZP. Jej materská spoločnosť Falck (zal. v roku 1906 v Dánsku), je najväčšou záchranárskou spoločnosťou na svete. Okrem Slovenska pôsobí v 46 krajinách.