Vitajte

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Stredisko ponúka 49 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém v dĺžke takmer 27 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na dvoch osvetlených zjazdovkách. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Na Chopku premáva 29 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu.

Jasná vždy bola strediskom, kde sa rekreačné lyžovanie stretávalo s tým pretekovým. Strediskom, kde sa vytvárali podmienky pre rozvoj zimného turizmu, ale aj pre organizáciu športových podujatí. V Jasnej sa doteraz konalo jedenásť Európskych pohárov, dve svetové zimné Univerziády, Majstrovstvá Európy juniorov, Majstrovstvá sveta juniorov a tri svetové poháre.

V posledných piatich rokoch ste tak mali možnosť vidieť  na svahoch Chopka európsku špičku vo všetkých disciplínach vrátane tej kráľovskej, zjazdu. FIS v rokoch 2011 a 2012 ocenil Jasnú ako jedného z najlepších organizátorov Európskeho pohára.