Región Liptov

Liptov je jedinečný región na severe Slovenska, slovenská turistická destinácia číslo jeden v zime aj v lete. Na malom území tu nájdete rozmanitosť prírody, vysoké štíty aj zelené lúky, ktoré vytvorili predpoklad pre najväčšie prírodné ihrisko na Slovensku, kde nájdete adrenalín - od raftingu, splavov, cez skalolezenie, lanové či bobové dráhy, paragliding až po bike parky a horské kolobežky. V zime je Liptov rajom lyžiarov a snowboardistov.

Demänovská dolina

Najnavštevovanejšou lokalitou Nízkych Tatier je Demänovská dolina, ležiaca južne od Liptovského Mikuláša, na severných svahoch pohoria Nízke Tatry, pričom najvyšie končiare presahujú nadmorskú výšku 2 000 m n.m. Najkrajšia dolina Nízkych Tatier meria 16 km. Dolina je súčasťou Národného parku Nízke Tatry, kde je najcennejší Demänovský kras a Vrbické pleso.

Ideálne lyžiarske terény, svetoznáme jaskyne, možnosť letnej turistiky, prekrásna fauna a flóra doplnená vhodnými klimatickými podmienkami dali v tejto doline podnet k vybudovaniu strediska cestovného ruchu, obce Demänovská Dolina, rozloženej vo výškovom pásme od 700 do 2 000 m n. m.

Liptovský Mikuláš

Mesto Liptovský Mikuláš leží na severe Slovenska na brehoch nádrže Liptovská Mara. Je obklopené mohutnými pohoriami Nízkych Tatier (Národný park Nízke Tatry), Západných Tatier (Tatranský národný park) a Chočských vrchov. Mesto je nepochybne atraktívnym turistickým cieľom a jeho historické centrum púta návštevníkov neprehliadnuteľnými dominantami. Historické centrum počas celého roka spestrujú mnohé podujatia. Mesto má k športu blízko a má výborné podmienky pre vodný slalom, lyžovanie, hokej, futbal, volejbal, kulturistiku, bikros, tenis i stolný tenis. Liptovský Mikuláš je mestom olympijských víťazov a svetových športových podujatí.