Novinky PI

  100 dní do Svetového pohára!

  Predaj prvých vstupeniek, nový web a akreditáciu pre médiá spustil organizačný výbor Svetového pohára v Jasnej 100 dní pred začiatkom pretekov.  Najlacnejšie lístky budú dostupné už od 5 EUR.

  ,,Preteky Svetového pohára na Slovensku sú naozaj historickou udalosťou a už teraz cítime o toto podujatie veľký záujem. Preto sme aj ceny lístkov nastavovali tak, aby boli naozaj dostupné pre každého“ povedala Sylvia Artzová členka organizačného výboru Svetového pohára v Jasnej. 

  Najlacnejšie budú lístky na státie mimo tribúny v oblasti cieľa, ktoré sa v predpredaji na stránke www.gopass.sk dajú kúpiť už za 5 EUR na jeden deň. Získať sa budú dať aj v samotnom stredisku pred pretekmi, za 15 EUR/deň. Lístok na sedenie na tribúne na jeden deň bude v predpredaji stáť 10 EUR, priamo na mieste 35 EUR.  Rovnaké ceny platia na sobotné i nedeľné preteky.

  ,,Prvé lístky sme pustili do predaja už teraz, aby sme vyšli v ústrety záujemcom, ktorí si v predstihu chcú rezervovať aj ubytovanie na tento termín. Je to istá pomoc poskytovateľom ubytovania v regióne. Dôležitou skupinou, bez ktorých by preteky nemali atmosféru, sú fankluby, pri ktorých je istý predstih pochopiteľný. Postupne plánujeme pridávať aj ďalšie kategórie lístkov a niektoré vylepšenia, o ktorých budeme samozrejme informovať. Verím, že sprievodný program, ktorý ešte chvíľu podržíme v tajnosti, bude príjemným prekvapením a bonusom navyše aj pre tých, ktorí si kúpia lístky na svetový pohár už dnes“ dodala Artzová.

  Organizačný výbor tiež spustil novú webovú stránku k podujatiu, www.worldcupjasna.sk ktorá nahradila doterajšiu dočasnú mikrostránku.

  ,,Nový web by mal byť základným informačným kanálom pre každého, kto sa o Svetový pohár v Jasnej bude zaujímať. Postupne, s blížiacim sa dátumom preteku, budeme dopĺňať informácie nielen pre médiá, ale aj pre širokú verejnosť. Preteky Svetového pohára sú vždy veľkým zviditeľnením krajiny i strediska. Jasná je v absolútne najvyššej kategórii nováčikom, takže pred nami stojí výzva navyše – predstaviť stredisko a región aj novinárom, ktorí tu nikdy predtým neboli“, komentovala Artzová.

  Na preteky organizátori očakávajú príchod okolo 200 novinárov zo Slovenska a zo zahraničia. Tí sa oddnes môžu akreditovať prostredníctvom novej stránky.

  ,,S pretekmi takéhoto rozmeru nemáme ešte skúsenosti, zabezpečiť všetko na požadovanej úrovni je pre nás výzvou a učíme sa za pochodu. Novinárov ale považujeme za tých, ktorí budú šíriť svoje skúsenosti s Jasnou a Slovenskom do sveta a preto si chceme dať záležať aby si od nás odniesli tie najlepšie zážitky“ doplnila Sylvia Artzová.

  Preteky Svetového pohára žien v obrovskom slalome a slalome sa v Jasnej budú konať v sobotu a nedeľu 5. a 6. marca 2016. Ambasádorkou podujatia ja Slovenská reprezentantka Veronika Velez –Zuzulová.