Barbara Kantorová

Predstavujeme Barbaru Kantorovú

Popri víťazne naladených pretekárkach Petre Vlhovej a Veronike Velez-Zuzulovej bude na domácom Svetovom pohári v Jasnej súťažiť aj tretia slovenská lyžiarka – Barbara Kantorová.

Barbara je dvadsaťtriročná rodáčka z Popradu, ktorá preteká za klub LK Gerlach. Vo Svetovom pohári prvýkrát štartovala v roku 2011 v rakúskom Flachau, preteky však nedokončila. Prvú bodovanú priečku vo Svetovom pohári obsadila v Kranskej Gore, kde len ako devätnásťročná skončila na dvadsiatom štvrtom mieste v slalome.

V roku 2013 štartovala na Svetovej zimnej univerziáde v štyroch disciplínach, najvyššie skončila na štvrtej priečke v Super-G. Taktiež si pripísala štart na seniorských Majstrovstvách sveta v Schladmingu, kde skončila tridsiata tretia.  Na úrovni Svetového pohára sa jej však v tom roku presadiť nepodarilo.

Na svoje konto si pripísala aj štart na Zimných olympijských hrách v Soči v roku 2014. Z troch disciplín sa jej najviac darilo v Super-G, v ktorom skončila na peknom dvadsiatom druhom mieste. Dvadsiata druhá priečka zo Soči je jej doterajším maximom na najvyššej úrovni.


Sezónu 2015 / 2016 odštartovala úspešne Juhoamerickým pohárom. V Južnej Amerike dvakrát vyhrala obrovský slalom a raz slalom. Vo Svetovom pohári sa jej v tejto sezóne zatiaľ nedarí, keď viacero pretekov nedokončila. 

web: kantorova.sk

Photo Zdroj: kantorova.sk