Užitočné informácie

Čo si zobrať

Veci, ktoré je dobré mať pri sebe pri návšteve Svetového pohára v Jasnej.
Viac info

Preukaz poistenca. Občiansky preukaz. Peniaze (odporúčame mať u seba určitý obnos v hotovosti, v gastro stánkoch na svahu sa nebude dať platiť platobnou kartou). Dobrú zimnú obuv a oblečenie, nezabudnite na čiapku a rukavice. Vstupenku, návštevníci, ktorí majú zakúpený lístok do cieľového areálu, nezabudnite si ho zobrať so sebou! Skipas, ak máte zakúpený sezónny alebo iný typ skipasu, určite si ho zoberte so sebou.

ČO SI NEZOBRAŤ - ZAKÁZANÉ PREDMETY

Lanovky a zjazdovky

Počas konania podujatia budú mať lanové dráhy zo severnej aj južnej strany Chopku predĺženú prevádzkovú dobu. V termíne 05. 03. – 06. 03. 2016 budú lanovky v prevádzke v čase od 7.30 do 17.00.
Viac info

PREDĹŽENÁ PREVÁDZKOVÁ DOBA LANOVIEK

Lanovky v dejisku Svetového pohára - stredisku Jasná Nízke Tatry budú v termíne od 05. 03. do 06. 03. 2016 pre návštevníkov otvorené od 07.30 do 17.00.

Doprava autom

Stredisko sa nachádza v Liptovskej kotline na severe Slovenska, pár kilometrov od poľských hraníc a je súčasťou Národného parku Nízke Tatry. Trať a dojazdový areál sa nachádza na severnej strane strediska.
Viac info

Jasná Nízke Tatry

Stredisko sa nachádza v Liptovskej kotline na severe Slovenska, pár kilometrov od poľských hraníc a je súčasťou Národného parku Nízke Tatry. Trať a dojazdový areál sa nachádza na severnej strane strediska. Autom sa k dejisku svetového pohára dostane zo západu i z východu.

Príchod zo Západu

Návštevníci prichádzajúci zo západu budú na svojej ceste míňať mestá ako Žilina, Martin a Ružomberok. Cesta ďalej pokračuje diaľnicou D1 cez mesto Liptovský Mikuláš, kde je potrebné odbočiť smer Demänovská Dolina – Jasná Nízke Tatry. Cesta 584 dovedie návštevníkov až do dejiska pretekov na Bielu Púť.

Príchod z Východu

Motoristi cestujúci z východu budú cestou po diaľnici D1 prechádzať popri mestách Poprad, Štrba a Liptovský Hrádok až do Liptovského Mikuláša. Na diaľničnom kruhovom objazde v Liptovskom Mikuláši je potrebné odbočiť smer Demänovská Dolina – Jasná Nízke Tatry. Cesta 584 dovedie návštevníkov až do dejiska pretekov na Bielu Púť.

UPOZORNENIE

V termíne od 05. 03. - 06.00 hod. do 06. 03. 2016 - 18.00 hod. bude doprava v Demänovskej doline organizovaná a podliehať regulácií. Vjazd autom do doliny bude povolený len s platným parking pasom v zmysle pravidiel regulácie dopravy. V prípade, že nemáte pridelený parking pass, prosíme o využívanie kyvadlovej dopravy. Na dopravu do strediska preto prosíme počítajte s dostatočnou časovou rezervou. Odporúčame 2 hodiny.

V termíne 04. 03. 2016 (piatok) bude doprava regulovaná až od úseku Demänovská Dolina – Lúčky, a to od 18.00 hod., pričom ak to dopravná situácia umožní, dostanete sa až na centrálne parkovisko P1 (pod Happy Endom). Toto parkovisko však bude možné využiť iba do soboty 05. 03. 2016 05.00 hod. (ráno). Po 05.00 hod. budú z dopravných dôvodov musieť byť autá, ktoré zostanú zaparkované na tomto parkovisku, odtiahnuté.

Doprava vlakom

V prípade, že sa k nám chystáte vlakom, využite ponuku Železničnej spoločnosti Slovensko. Pre tých, ktorí prídu vlakom bude zabezpečená kyvadlová doprava priamo do strediska zo susednej autobusovej stanice.
Viac info

V prípade, že sa k nám chystáte vlakom, Železničná spoločnosť Slovensko v čase konania pretekov Svetového pohára pripravila zľavu 25% na cestovnom do Liptovského Mikuláša. Zľava na cestovné sa bude vzťahovať na všetky cestovné lístky z celého Slovenska, s cieľovou stanicou Liptovský Mikuláš a to v dňoch 05. 03. – 06. 03. 2016. Pre tých, ktorí prídu vlakom bude zabezpečená kyvadlová doprava priamo do strediska zo susednej autobusovej stanice.

Parkovanie

Návštevníci, ktorí do strediska pricestujú autom, budú môcť využiť záchytné parkoviská.
Viac info

Pre návštevníkov, ktorí do strediska pricestujú autom, sú pripravené záchytné parkoviská v lokalitách:

Demänovská dolina - Outlet Demänová - pred vstupom do doliny (Pavčina Lehota)
Akadémia ozbrojených síl
Poľnohospodárska cesta - vedúca popri južnej strane diaľnice D1
Tesco Liptovský Mikuláš
Parkovisko pre zájazdové autobusy - Vojenské kasárne Liptovský Mikuláš (Ulica Komenského)

Parkoviská sa budú napľňať postupne v tomto poradí. Po zaplnení najbližšieho parkoviska (vo vzťahu k cieľovému areálu) sa budú autá odkláňať na nižšie položené / vzdialenejšie parkovisko. Každé parkovisko je zároveň aj nástupným miestom na Kyvadlovú Dopravu, v rámci ktorej je pripravených 70 autobusov, ktoré budú premávať každé 3 minúty.

V prípade, že do strediska pricestujete autom,
prosíme Vás o dodržiavanie pokynov organizátora a polície.

UPOZORNENIE

V termíne od 04. 03. - 18.00 do 06. 03. 2016 - 18:00 bude doprava v Demänovskej doline organizovaná. Vjazd autom do doliny bude povolený len s platným parking pasom. V prípade, že nemáte pridelený parking pas, prosíme o využívanie kyvadlovej dopravy. Na dopravu do strediska preto prosíme počítajte s dostatočnou časovou rezervou. Odporúčame 2 hodiny.

Kyvadlová doprava

Počas podujatia (05. 03. - 06. 03. 2016) bude do strediska Jasná Nízke Tatry premávať Kyvadlová Doprava. Pre návštevníkov je pripravených 70 autobusov.
Viac info

NÁSTUPNÉ MIESTA:

Autobusová stanica Liptovský Mikuláš
Tesco Liptovský Mikuláš
Demänovská dolina - Akadémia ozbrojených síl
Záchytné parkovisko Pavčina Lehota
Jasná Nízke Tatry - Lúčky


ČAS PREVÁDZKY: 06.00 - 23.00


POČET AUTOBUSOV: 70

Divácke zóny

Stredisko Jasná Nízke Tatry je počas konania podujatia otvorené zo severnej aj južnej strany. Divácke zóny sú rozdelené na platené a neplatené. Ak ste si nestihli zakúpiť lístok do cieľového areálu, využite niektorú z FAN zón alebo diváckych zón na svahu.
Viac info

Stredisko Jasná Nízke Tatry je počas konania podujatia otvorené zo severnej aj južnej strany. Divácke zóny sú rozdelené na platené a neplatené. Ak ste si nestihli zakúpiť lístok do cieľového areálu, využite niektorú z FAN zón alebo diváckych zón na svahu.

Cieľový areál

Platenou diváckou zónou je cieľový areál pretekov (Koliesko). Do tejto zóny je regulovaný vstup len pre návštevníkov, ktorí majú zakúpený lístok na svetový pohár.

Lyžiari

Návštevníkom, ktorí majú zakúpený skipas, odporúčame nasledovné divácke zóny:

LUKOVÁ - štart pretekov

SKI STAGE / PRIEHYBA
– v tejto lokalite bude umiestnená aj veľkoplošná obrazovka, gastro stánky

Pešiaci

Návštevníci, ktorí nemajú zakúpený skipas, lístok na lanovku alebo lístok na svetový pohár môžu využiť nasledovné FAN zóny:

CENTRUM STAGE / HAPPY END
– umiestnený v exteriéri pred klubom Happy End s veľkoplošnou obrazovkou

PISTEN BULLY STAGE / BIELA PÚŤ
– umiestnený na zjazdovke Biela Púť pred budovou Horskej služby s veľkoplošnou obrazovkou 

Cieľový areál

Cieľový areál sa nachádza v lokalite Biela Púť - Koliesko. Do areálu sa dostanete pešou chôdzou po zjazdovke Biela Púť. Návštevníci s obmedzeným pohybom a malými deťmi môžu využiť 4 - sedačkovou lanovkou B3.
Viac info

VSTUP

Cieľový areál sa nachádza v lokalite Biela Púť - Koliesko. Do areálu sa dostanete pešou chôdzou po zjazdovke Biela Púť. Návštevníci s obmedzeným pohybom a malými deťmi môžu využiť 4 - sedačkovou lanovkou B3. Nástup na lanovku nájdete hneď vedľa Infocentra na Bielej Púti.

Vstup do cieľového areálu majú držitelia vstupeniek na podujatie (státie / sedenie) a akreditovaní účastníci. Pri vstupe do cieľového areálu Vás prosíme o dodržiavanie pokynov organizátora. Deti do 120 cm majú vstup do cieľového areálu zdarma (neplatí pre miesta na sedenie na tribúne).

ČO VŠETKO NÁJDETE V CIEĽOVOM AREÁLI

TRIBÚNA SEDENIE (Zóna A)
TRIBÚNY STÁTIE (Zóna B)
SILVER VIP LOUNGE (Zóna C)
FAN CLUB ZÓNA
(Zóna D)
CRYSTAL GALLERY
GASTRO STÁNKY
TATRY MOTION WORLD CUP SHOP


NÁVRATKY – CIEĽOVÝ AREÁL

Systém návratiek bude fungovať v platenej zóne cieľového areálu. Pri každom odchode z cieľového areálu si musí každý návštevník, ktorý sa chce vrátiť späť, zobrať od usporiadateľskej služby návratku. Pri opakovanom vstupe sa musí každý preukázať platnou návratkou, bez tejto návratky nebude vpustený do cieľového areálu. 

Mapa

Stredisko Jasná Nízke Tatry je počas konania podujatia otvorené zo severnej aj južnej strany. Divácke zóny sú rozdelené na platené a neplatené. Ak ste si nestihli zakúpiť lístok do cieľového areálu, využite niektorú z FAN zón alebo diváckych zón na svahu.
Viac info

Merchandising

Predmety so špeciálnej edície si môžete zakúpiť v obchodoch Tatry Motion, v stánkoch na svahu či e-shope. Nakupujte online alebo priamo v obchodoch v strediskách Jasná Nízke Tatry, Aquapark Tatralandia, Gino Paradise Bešeňová či vo Vysokých Tatrách.
Viac info

V obchodoch Tatry Motion, v stánkoch na svahu aj v e-shope si môžete zakúpiť predmety so špeciálnej edície vytvorenej s logom podujatia. V ponuke nájdete čiapky, tričká, šnúrky na krk, hrnčeky, magnetky a oveľa viac. Nakupujte online na www.gopass.sk, alebo priamo v obchodoch v strediskách Jasná Nízke Tatry, Aquapark Tatralandia, Gino Paradise Bešeňová či vo Vysokých Tatrách.

Počasie

Podujatie sa koná v horskom prostredí, v teréne na svahu. Rátajte preto prosím aj so zmenami počasia.
Viac info

Podujatie sa koná v horskom prostredí, v teréne na svahu. Rátajte aj so zmenami počasia, dôležitá je dobrá športová obuv a nepremokavá bunda, nezabudnite na čiapku, rukavice a slnečné okuliare. Dáždniky nie sú vhodné.

Psy

Vstup so psom nie je zakázaný, ale neodporúčame ho.
Viac info


Vstup so psom nie je zakázaný, ale neodporúčame ho. Myslite na svojho maznáčika a nechajte ho radšej doma, v stredisku bude veľa návštevníkov, hlasná hudba, doprava kyvadlovými autobusmi, psík by bol zbytočne vystresovaný. V prípade, že sa psa rozhodnete napriek tomu zobrať, musí byť na vodítku a s náhubkom. 

Zakázané predmety

Čo na podujatí určite nebudete potrebovať.
Viac info


Je zakázané vnášať do priestoru konania akcie sklené nádoby a fľaše, pyrotechnické predmety, otvorený oheň, dáždniky, predmety ohrozujúce bezpečnosť, drogy, psychotropné látky, horľaviny a zbrane akéhokoľvek druhu.

Organizátor

Hlavným organizátorom je Organizačný výbor – Audi FIS Ski World Cup Jasná 2016
Viac info
ChairmainBOHUŠ HLAVATÝ
General SecretaryMARTIN KUPČO jr.
Project ManagerMARTIN VARGA
AccreditationJAROSLAVA SENČEKOVÁ
FinanceMARIÁN KLAS
Chief of RaceJANA PALOVIČOVÁ
Chief of CoursesMARTIN KUPČO sr.
TimingMARTIN ŠLACHTA
Chief of the Commercial CommiteeFRANTIŠEK ŠOLTIS
Marketing, CeremoniesSYLVIA ARTZOVÁ
TV coordinatorJURAJ BALAJKA
VIP, Trade Marketing, TicketingMARTIN ŠABĽA
MarketingJANA KŇAVOVÁ
Event CoordinatorLÝDIA CHOVANCOVÁ
Ceremony CoordinatorPETRA ŠUHAJDOVÁ
Chief of MediaMAROŠ SÝKORA
Web & Social MediaJAKUB BAČA
Mix Zone CoordinatorLUKÁŠ KENDRA
Chief of the Hospitality CommitteeMICHAL KROLÁK
HospitalityJITKA FATKOVÁ
GastroLUKÁŠ EGREŠI
Chief of the Infrastructure CommitteeMATEJ HULEJ
InfrastructurePETER CIBULKA
TransportMAREK VLKOLÍNSKY
Technical Coordinator - Finish AreaMILAN STAROŇ
Technology & ITJAKUB SMITKA
HR & VolunteeringPATRIK KOLESÁR
HRPETER HAJDUK
HRMAGDALÉNA KUDELOVÁ
Ticket DistributionZUZANA HRICOVÁ
Technical SupportEVENTS STUDIO LIPTOV

Pravidlá a podmienky

Zmena programu vyhradená. Zaplatené vstupné sa nevracia, vstupenka je nenávratná a nevymieňa sa. Z dôvodu presunutia sobotňajších pretekov budú lístky platné v pondelok 07.03.2016.