Na Svetový pohár vlakom!

Zľavu 25% na cestovnom do Liptovského Mikuláša poskytne v čase konania pretekov Svetového pohára
Železničná spoločnosť Slovensko.
Stane sa tak oficiálnym dopravným partnerom organizačného výboru v SR.

,,Sme radi, že ako tradičný domáci železničný dopravca môžeme byť, po vyše 30 rokoch, pri historicky prvom Svetovom pohári na Slovensku. Verím, že aj naším prispením môžeme uľahčiť fanúšikom z celého Slovenska prísť do Jasnej a zažiť túto skvelú atmosféru.“ povedal Pavol Gábor, generálny riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko.

,,Partnerstvo so Železničnou spoločnosťou Slovensko a zvlášť ponuku, ktorú dala cestujúcim, veľmi vítame. Veríme, že pre mnohých návštevníkov Jasnej bude motiváciou, aby využili dopravu vlakom, namiesto osobného auta. Svetový pohár je predovšetkým festival zábavy a športu, zameraný najmä na mladých a vlak je z tohto pohľadu rozhodne bezpečnejšou a pohodlnejšou voľbou, ako auto. Zároveň každý fanúšik, ktorý nechá auto doma a príde vlakom, odľahčí dopravnú záťaž, ktorá bude v čase pretekov o niečo vyššia, ako po iné dni.“ povedal Bohuš Hlavatý, predseda organizačného výboru Svetového pohára v Jasnej.

Zľava na cestovné sa bude vzťahovať na všetky cestovné lístky z celého Slovenska, s cieľovou stanicou Liptovský Mikuláš a to v dňoch 5. 3. – 6. 3. 2016. Pre tých, ktorí prídu vlakom bude zabezpečená kyvadlová doprava priamo do strediska zo susednej autobusovej stanice.

Mladým ľuďom sa za zábavou oplatí prísť do Jasnej už v piatok. Víkendový program sa bude rozbiehať večernou párty v klube Happy End. Hlavným programom samozrejme bude určite víkend. V sobotu, v pretekoch v obrovskom slalome sa očakáva súboj najväčších favoritiek o celkové prvenstvo v svetovom pohári. Po skončení druhého kola začína veľká párty pred Happy Endom. Jej súčasťou bude verejné losovanie štartovacích čísel na nedeľné preteky v slalome žien, na ktorý určite čaká väčšina slovenských fanúšikov, keďže v ňom môžu o historický úspech na domácom snehu bojovať Veronika Velez Zuzulová a Petra Vlhová.

Okrem cieľovej zóny je pre divákov pripravených dostatok FAN zón, do ktorých je vstup voľný. Pre lyžiarov bude fan zóna s výhľadom na najdramatickejší úsek trate na Priehybe. Na obrovskú fan zónu s veľkoplošnou obrazovkou, DJ-om a možnosťou občerstvenia, sa premení časť zjazdovky Biela púť. Hlavnou fan zónou, kde bude môcť niekoľko tisíc fanúšikov sledovať preteky priamo v stredisku je Worldcup village, umiestnená pred známym klubom Happy End. Tu bude pre divákov tiež veľkoplošná obrazovka a bezprostredne po pretekoch tu odštartuje Fun rádio Dohoda na snehu.

Preteky Svetového pohára žien v obrovskom slalome a slalome sa v Jasnej budú konať v sobotu a nedeľu 5. a 6. marca 2016.
Ambasádorkou podujatia ja najúspešnejšia slovenská reprezentantka Veronika Velez –Zuzulová.