JOJ-ka v Jasnej!

Po mestách príde JOJ-ka prvýkrát aj do hôr.

Populárny koncept JOJ-ka v meste, príde počas Svetového pohára prvýkrát aj do hôr – do Jasnej.
TV JOJ sa stala mediálnym partnerom organizačného výboru.

,,Šport, hudba, zábava a známe osobnosti – to so sebou prináša JOJ-ka do miest. Sme radi, že prvýkrát to prinesie aj do hôr páve u nás. Ideálne to zapadne do našej predstavy o festivale zábavy, ktorého súčasťou sú aj lyžiarske preteky,“ povedala Sylvia Artzová, členka organizačného výboru.

Program JOJ-ky v Jasnej začína už v piatok 4.3. od 11:00 a pokračuje aj v sobotu a nedeľu.

Pre deti bude pripravená lyžiarska škola, hry a súťaže na snehu s Jurajom Hajdinom. S Rišom Lintnerom a ďalšími známymi hokejistami si deti budú môcť zahrať hokej. basketbal na snehu si zahrajú s najlepšími hráčmi Interu Bratislava a futbal s tímom Sama Slováka (prihláste sa na joj.sk). Vilo Habo, populárny kuchár s obľúbenej joj-kárskej šou, bude presviedčať, že varí lepšie, ako naše mamy. Pre dobrú náladu budú hrať Kandráčovci. V nedeľu priamo na snehu vystúpia tanečníci z Riverpark Dance School, ktorí naučia zopár skvelých tanečných krokov všetkých talentovaných okoloidúcich. Z ratraku bude návštevníkov v Jasnej zabávať svojou hudbou DJ Jaro Slávik, deťom sa bude venovať maskot detskej televízie RIK. Známe tváre z obrazovky sú pripravené rozdávať autogramy a zvládnu aj obľúbené selfies.

Priame vstupy do živého vysielania spravodajských relácií TV JOJ prinesú atmosféru zo strediska divákom pri obrazovkách. V piatok budú redaktori JOJ-ky so svojimi reportážami vstupovať do vysielania Novín o 12, Novín o 17. V hlavnej spravodajskej relácii Noviny TV JOJ vám zo spravodajského štúdia postaveného priamo v areáli v Jasnej prinesú moderátori a redaktori každý večer od piatku do nedele súhrnné spravodajstvo a horúce novinky. Diváci priamo v stredisku tak budú mať možnosť vidieť prípravu a vysielanie televíznych správ tak, ako je to zvykom pri každej JOJ-ke v meste. Všetci sa zároveň stanú súčasťou televízneho vysielania live.

,,Špičkové športové podujatie, hudobný festival a JOJ-ka v Jasnej - tri špičkové akcie, prvýkrát na jednom mieste. Verím, že to bude ponuka, z ktorej si každý dokáže vybrať a že atmosféra a zábava vo FAN zónach bude rovnako strhujúca ako v cieľovom areáli“ dodala Artzová.

Okrem cieľového areálu organizátori pripravili niekoľko zón, kde si diváci tiež budú môcť vychutnať atmosféru pretekov. Pre lyžiarov so skipassom je pripravená divácka zóna na Priehybe a zóny popri trati. Na novú obrovskú FAN zónu s veľkoplošnou obrazovkou a kapacitou až 5.000 divákov sa premení časť zjazdovky Biela púť. Niekoľko tisíc fanúšikov môže sledovať preteky na veľkoplošnej obrazovke na centrálnom pódiu priamo v stredisku pri klube Happy End. Tieto zóny budú prístupné voľne. Celkovo sú tak organizátori pripravení na 20 – 25.000 návštevníkov v oba pretekové dni.

Preteky Svetového pohára žien v obrovskom slalome a slalome sa v Jasnej budú konať v sobotu a nedeľu 5. a 6. marca 2016.
Ambasádorkou podujatia ja najúspešnejšia Slovenská reprezentantka Veronika Velez –Zuzulová.