Jasná v modernom šate

Organizátori Svetového pohára v Jasnej sa rozhodli tieto preteky zorganizovať v úplne inom svetle, než v akom sa konali podujatia na Slovensku doteraz. Ich cieľom je svetu ukázať moderné Slovensko, ktoré je schopné v technickom pokroku konkurovať aj najrozvinutejším krajinám. Pre divákov si pripravili viacero noviniek.

Najväčšou technickou inováciou bude zmodernizovanie zóny pre novinárov. Tlačené „press kity“ nahradili tablety, ktoré dostal každý novinár, ktorý prišiel do Jasnej. „Cieľom je mať všetky najčerstvejšie informácie neustále pri sebe. Chceli sme prezentovať Slovensko ako modernú krajinu. Myslím si, že Slovensko sa už veľakrát prezentovalo prostredníctvom tradícií, folklóru. My sme chceli zakričať do sveta, že sme mladá a moderná krajina. Preto sme pripravili aj niektoré zaujímavosti, ktorými hostí a novinárov – verím – aj trochu ohúrime a ukážeme, že sme moderní a trendy,“ odôvodnil myšlienku modernizácie mediálny manažér podujatia Maroš Sýkora. „Ak by si novinári tablet po konci podujatia nechať nechceli, môžu ho vrátiť a bude poskytnutý na ďalšie využitie“.

Zaujímavé bude aj spojenie troch podujatí do jedného víkendu. Okrem Svetového pohára sa návštevníci môžu tešiť na FUN rádio Dohodu, ktorá sa prvýkrát uskutoční na snehu. Tretím podujatím bude koncept JOJ-ka v meste pod názvom JOJ-ka v Jasnej. Takéto podujatie sa v Jasnej predstaví taktiež po prvý raz. Diváci si tak môžu vychutnať tri rôzne akcie na rovnakom mieste. Ďalšou novinkou bude piatkové žrebovanie čísel sobotňajších pretekov, ktoré sa uskutoční netradične v našej najnavštevovanejšej jaskyni - Demänovskej jaskyni slobody, kde je pre pozvaných hostí a pretekárky pripravený aj otvárací ceremoniál.

Organizátori sa rozhodli ukázať ženský šport v inom svetle. V sobotu, počas žrebovania čísel pretekárok, budú na obrazovke za nimi prezentované fotky, ktorých cieľom bude ukazovať súťažiace ako skutočné dámy so všetkým, čo k tomu patrí. V Jasnej chcú pretekárkam prepožičať úlohu modeliek a aspoň na chvíľu im ponúknuť možnosť vymeniť lyžiarský výstroj za dokonalú úpravu zovňajšku a nádherné šaty.