Doprava do strediska autom

Jasná Nízke Tatry

Stredisko sa nachádza v Liptovskej kotline na severe Slovenska, pár kilometrov od poľských hraníc a je súčasťou Národného parku Nízke Tatry. Trať a dojazdový areál sa nachádza na severnej strane strediska. Autom sa k dejisku svetového pohára dostane zo západu i z východu.

Príchod zo Západu

Návštevníci prichádzajúci zo západu budú na svojej ceste míňať mestá ako Žilina, Martin a Ružomberok. Cesta ďalej pokračuje diaľnicou D1 cez mesto Liptovský Mikuláš, kde je potrebné odbočiť smer Demänovská Dolina – Jasná Nízke Tatry. Cesta 584 dovedie návštevníkov až do dejiska pretekov na Bielu Púť.

Príchod z Východu

Motoristi cestujúci z východu budú cestou po diaľnici D1 prechádzať popri mestách Poprad, Štrba a Liptovský Hrádok až do Liptovského Mikuláša. Na diaľničnom kruhovom objazde v Liptovskom Mikuláši je potrebné odbočiť smer Demänovská Dolina – Jasná Nízke Tatry. Cesta 584 dovedie návštevníkov až do dejiska pretekov na Bielu Púť.

UPOZORNENIE

V termíne od 05. 03. - 06.00 hod. do 06. 03. 2016 - 18.00 hod. bude doprava v Demänovskej doline organizovaná a podliehať regulácií. Vjazd autom do doliny bude povolený len s platným parking pasom v zmysle pravidiel regulácie dopravy. V prípade, že nemáte pridelený parking pass, prosíme o využívanie kyvadlovej dopravy. Na dopravu do strediska preto prosíme počítajte s dostatočnou časovou rezervou. Odporúčame 2 hodiny.

V termíne 04. 03. 2016 (piatok) bude doprava regulovaná až od úseku Demänovská Dolina – Lúčky, a to od 18.00 hod., pričom ak to dopravná situácia umožní, dostanete sa až na centrálne parkovisko P1 (pod Happy Endom). Toto parkovisko však bude možné využiť iba do soboty 05. 03. 2016 05.00 hod. (ráno). Po 05.00 hod. budú z dopravných dôvodov musieť byť autá, ktoré zostanú zaparkované na tomto parkovisku, odtiahnuté.