Soitron na Svetovom pohári v Jasnej 2021


Áno, aj my tam cez víkend 6. – 7. 3. 2021 budeme… Samozrejme nie ako súťažiaci, spička síce sme, ale nie v zimných športoch. Nebudeme ani ako diváci, keďže kvôli pandemickým opatreniam dostali športoví fanúšikovia STOP.

Keďže sme spoločnosť pôsobiaca v oblasti IT, na pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní sa budeme podieľať ako technologický partner. Postaráme sa o WiFi pokrytie vonkajších aj vnútorných priestorov počas šampionátu. Z našej strany tak zabezpečíme prístup do internetu (vrátane firewallu na internetovú konektivitu) pre celý organizačný tím, televíznych komentátorov a novinárov, zdravotníkov, registračný systém a všetky obslužné systémy (okrem časomiery), ktoré sú nevyhnutné na hladký priebeh pretekov. WiFi žiaľ nebude určená pre verejnosť, keďže v dôsledku platných Covid opatrení diváci nemajú povolený vstup na World Cup 2021 v Jasnej.

WiFi signálom budú pokryté všetky vonkajšie aj vnútorné priestory, ktoré zadefinoval organizátor podujatia, teda napríklad stany, unimobunky, mix zóny atď. Cez našu sieť bude zabezpečený aj prenos obrazu na veľkoplošné obrazovky v celom areáli. Zároveň realizujeme aj káblové pripojenie cez LAN sieť.

Na kopcoch aj mimo nich použijeme priemyselné (vonkajšie) aj kancelárske (vnútorné) prepínače (switche) od nášho partnera Cisco. Dokopy pôjde o 35-40 kusov hardvéru, z toho asi 18-20 prístupových bodov (access pointov). Priemyselné prepínače sú určené do širokého rozsahu teplôt (od -30°C až +70°C), teda vydržia aj vonkajšie mrazivé podmienky.

Sme na celý šampionát patrične hrdí. A tešíme sa, že sme k nemu mohli prispieť.


O nás

Soitron je stredoeurópsky integrátor, ktorý pôsobí na IT trhu už 30 rokov. Filozofiou našej spoločnosti je snaha neustále napredovať, a aj preto sme lídrom v zavádzaní unikátnych technológií a inovatívnych riešení. Svojim klientom ponúkame produkty a služby v oblasti robotizácie a automatizácie procesov, umelej inteligencie, internetu vecí (IoT), sieťových riešení a IT infraštruktúry, komunikačných a cloudových riešení, IT bezpečnosti, IT služieb a outsourcingu, IT poradenstva a aplikácií. Do nášho produktového portfólia patrí aj riešenie pre inteligentné policajné autá – Mosy a služby v oblasti kybernetickej bezpečnosti – Void Security Operations Center.

Soitron je členom skupiny Soitron Group, v ktorej pracuje viac ako 800 medzinárodných odborníkov. Skupina združuje naše profesionálne tímy na Slovensku, v Českej republike, Rumunsku, Turecku, Bulharsku, Poľsku a Veľkej Británii. Viac o tom, čo robíme, sa môžete dozvedieť z videa alebo na www.soitron.com.