Jančová len sekundu od druhého kola, Poláková premiéru zvládla


Z trojice Sloveniek v 69-člennom štartovom poli 1. kola obrovského slalomu v Jasnej došli do cieľa len dve. Najúspešnejšia Petra Vlhová po škaredom páde a nepríjemnom zranení vypadla a tak sa našou najlepšie umiestnenou pretekárkou stala Rebeka Jančová. So stratou 6 sekúnd a 12 stotín na víťazku prvého kola, Švédku Saru Hectorovú, skončila na 56. mieste. „Len sekundu a čosi od postupu. To nie je zlé. Veď to bol môj len tretí štart vo Svetovom pohári,“ hodnotila v mixzóne v Jasnej 20-ročná rodáčka zo Zvolena.

Priznala, že jej trať dala zabrať. „Bola náročná, ľadová, žiadne chyby sa na nej neodpúšťali. Aj tie najlepšie pretekárky, ako ste videli, na nej mali problémy. Aj mne, ako som prišla na spodnú hranu trate, už sily ubúdali. Záverečné brány preto boli ťažké,“ priznala Rebeka.

„Škoda toho, čo sa stalo Peti, ale šport je už taký. Videla som ešte zospodu trate, ako spadla. Keď som ju videla, pomyslela som si, že musím ísť tú jazdu odvážne, lebo je to ťažké. U mňa platí, že čím mám viac odvahy, tým sa mi ide ľahšie,“ dodala. „Ale diváci pri trati boli úžasní, bolo to niečo výnimočné,“ chválila publikum v Jasnej.

Poláková priznala stres

Deväťnásťročná lyžiarka SK Levoča Sophia Poláková zažila pod Chopkom dnes premiéru. So stratou 11,53 sekundy skončila napokon na 56. mieste, keďže až trinásť pretekárok nezvládlo nástrahy zľadovateného prvého kola. „Na takej dlhej trati som možno ešte nejazdila. Pred záverom ma už opustili sily. Som však rada, že som prišla do cieľa," komentovala svoju jazdu Poláková. Jej prvý štart sa rodil na poslednú chvíľu a napokon sa vydaril. „Na štarte som však mala stres, bolo to dosť zatočené. Na prvý Svetový pohár to však bolo fajn,“ tešila sa.