Liensbergerová v slalome prenasleduje Vlhovú, mentálnu silu čerpá hrou na harfe


Má len 23 rokov, už je však jednou rakúskej ženskej reprezentácie v zjazdovom lyžovaní v slalome. Medzi účastníčkami pretekov Svetového pohára v Jasnej nechýba ani Katharina Liensbergerová, ktorá na nedávnych majstrovstvách sveta v Taliansku získala dve zlaté medaily a v hodnotení slalomu SP je druhá hneď za Petrou Vlhovou.

Pre piatimi rokmi v Jasnej ešte nefigurovala medzi pretekárkami. V tom čase mala 18 rokov a za sebou len dva štarty v slalome SP bez bodovaného výsledku. Odvtedy však zaznamenala veľký progres a je jednou z najlepších slalomárok na svete. „Som tu prvýkrát. Veľmi sa teším na preteky,“ prezradila usmievavá Rakúšanka, ktorej netradičným koníčkom je hra na harfe. „Je to pre mňa skvelý relax, dovoľuje mi to načerpať novú mentálnu silu. Takže ak mám príležitosť, tak si vždy rada zahrám,“ poznamenala Katharina Liensbergerová.

Podelila sa aj o svoje pocity po spomenutých MS, na ktorých triumfovala v slalome aj paralelnom obrovskom slalome, v obrovskom slalome tam brala bronz. „Zo svetového šampionátu som si odniesla veľmi veľa krásnych okamihov. Mala som z toho obrovskú radosť, no už sa mi podarilo to vstrebať a upokojiť sa. Môžem sa teda sústrediť na Jasnú,“ povedala Katharina Liensbergerová, ktorá dúfa, že aj na Slovensku má nejakých fanúšikov. „Verím však, že si ich ešte získam omnoho viac,“ priznala.

Čim to je, že na súťažných svahoch sa jej začalo dariť až v ostatnom období a pódiové umiestnenia v SP zbiera až teraz? „V tejto sezóne ťažím zo skvelej letnej prípravy. Počas koronakrízy som toho veľa trénovala. To všetko okolo pandémie mi dalo zabrať, ale idem do toho naplno a vychádza to,“ pokračovala. Pridala aj svoj krátky pohľad na konkurentku v boji o malý krištáľový glóbus v slalome Petru Vlhovú:„Petra je veľmi silná a do všetkého ide naplno. Vždy chce víťaziť.“

Pridala aj svoje možné riešenie sobotňajšieho slalomu tak, aby boli spokojní fanúšikovia zo Slovenska aj Rakúska. „Ak platí, že by mala Petra zvíťaziť, tak potom dúfam, že budeme prvé obe v zhodnom čase,“ doplnila. Vo výpočte jej úspechov sú aj strieborné medaily zo ZOH 2018 a MS 2019, v oboch prípadoch z tímovej paralelnej súťaže.