Lyžovačka aj počas Svetového pohára


Audi FIS SKI World Cup v Jasnej sa nezadržateľne blíži, no pripomíname, že účasť najlepších svetových lyžiarok pod Chopkom zďaleka neznamená, že si verejnosť v predposledný januárový víkend nového roka   (20. – 21. 1.) nezalyžuje. Práve naopak. Stredisko bude otvorené aj počas súťažného víkendu, takže sa môžete smelo vydať na nezabudnuteľnú lyžovačku rámcovanú najväčším športovým podujatím na Slovensku v roku 2024.

Zatvorené v čase od 12. do 22. januára budú pre verejnosť iba tri trate: Petra Vlhová, Majstrovská a od 18. januára aj Biela Púť. Všetky ostatné zostávajú lyžiarom k dispozícii. V súčte ide o 45 km zjazdoviek, na severnej aj južnej strane Chopka, takže sa nadšenci bieleho športu nemusia báť, že si pre SP nezalyžujú.

Tí, ktorí nevlastnia vstupenku na preteky SP sa síce do dejiska nedostanú, no atmosféru si môžu vychutnať vo fanzónach aj počas dvoch verejných žrebovaní štartových čísiel. V piatok 19. januára aj o deň neskôr. Zúčastní sa ho po oba dni najlepšia pätnástka pretekárok priebežného poradia SP.