Už nelyžujem pre výsledky, ale pre radosť

Michelle Gisinová


Ani 30-ročná Švajčiarka Michelle Gisinová nechýba v štartovom poli Svetového pohára v Jasnej. Všestranná lyžiarka lyžovala v Jasnej už počas juniorských majstrovstiev sveta, pred desiatimi rokmi. „Veľmi mi to vtedy nešlo,“ priznala po prvom tréningu pod Chopkom.

Ani pred tromi rokmi počas koronavírusovej pandémie, kedy pri trati citeľne absentovali diváci, to medzi tri najlepšie nevytiahla v obrovskom slalome ani v slalome. Konečné ôsme a piate miesto síce neboli zlé výsledky, ale aj samotná Michelle chcela viac.

Na čo je najviac hrdá?

Odvtedy však uplynulo dosť času a dnes je Gisinová dvojnásobnou olympijskou šampiónkou aj medailistkou z majstrovstiev sveta. „Najviac som však hrdá na to, že som sa aspoň tri razy dostala na stupne víťazov v každej disciplíne. To som si vždy veľmi želala,“ prezradila spokojným hlasom.

Aj tri medaily z OH ju tešia, aj keď jedným dychom konštatuje. „Mohlo ich byť viac. Pozrite sa, ako pribúdajú úspechy takej Shiffrinovej či Vlhovej. Sklamaná však určite nie som. Dosiahla som v kariére určite viac, ako som si kedy odvážila snívať,“ tvrdí Gisinová.

Jedenásť sezón v kolotoči Svetového pohára zmenilo jej názor na lyžovanie. „Už nelyžujem pre výsledky, lyžujem pre radosť. A užívam si každé preteky. Vo Svetovom pohári je to takmer vždy zábava. Bola aj naposledy v utorok vo Flachau. Boli to dramatické preteky, musela som zachraňovať paličku, ktorú som takmer stratila. Naozaj ma to bavilo,“ vraví.

Slovenskí fanúšikovia sú blázniví

Gisinová verí, že si užije aj nadchádzajúci víkend. „Bude to veľká vec najmä pre Petru. Sledujem, ako ju všade nasledujú slovenskí fanúšikovia. V tomto smere sú naozaj blázniví,“ usmieva sa priateľka talianskeho lyžiara Lucu de Aliprandiniho. Tvoria spolu pár už dlhé roky a Michele má pre neho len slová chvály. „Je to s ním naozaj veľká zábava,“ dodáva so šibalským pohľadom v očiach.