Príďte včas

– odporúča divákom šéf organizačného výboru SP Jiří Trumpeš


Organizátori Svetového pohára v Jasnej dokončili aj dopravný projekt, ktorý zabezpečí bezproblémový príchod návštevníkov až do samotného lyžiarskeho strediska. „Už na vstupe do doliny budú záchytné parkoviská, z ktorých bude zabezpečená bezplatná kyvadlová doprava do do samotného strediska,“ vysvetlil šéf organizačného výboru Jiří Trumpeš.

Ak nechce divák zmeškať, mal by na plochu pri Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši doraziť s dostatočným predstihom. „Ideálne okolo siedmej, aby sa do 9.30 h stihol dostať na svoje miesto a užiť si jazdy najlepších vrátane Petry Vlhovej. V okolí akadémie bude pripravených dostatok odstavných plôch,“ pokračoval.

Dopravu zo spomínaného miesta budú kyvadlovým spôsobom zabezpečovať autobusy. „Stačí včas zaparkovať a autobusy hore na štart budú premávať každú chvíľu,“ poznamenal. Dostať sa autom bez povolenia bližšie k štartu nie je dobrý nápad. „Do Demänovskej doliny budeme púšťať len vozidlá s oprávnením. Ubytovaných ľudí, ubytovateľov, občanov Demänovskej doliny, organizátorov, samotných účastníkov SP a hostí so zakúpeným parkovaním,“ vysvetľuje Trumpeš.

„Naozaj už pomaly ideme do finišu, dolaďujeme posledné detaily. Prebiehajú už aj samotné stavby, ktoré počas SP potrebujeme,“ dodal Trumpeš, ktorý počas tlačovej besedy v Jasnej zároveň poďakoval Fondu na podporu športu za podporu podujatia. „Vďaka finančnému príspevku sa už teraz môžeme sústrediť len na samotné podujatie.“

Fanúšikovia sa môžu tešiť na skvelé koncerty

Okrem samotných pretekov sa budú môcť návštevníci v Jasnej baviť vďaka bohatému sprievodnému programu. „O zábavu bude postarané nielen v hlavnej fan zóne na Bielej Púti, ale vďaka Ratrak Stage aj na Priehybe a večer aj v legendárnom klube Happy End. Divákom zaspievajú Kali a Peter Pann, v nedeľu zasa Kandráčovci. A o večernú zábavu sa postarajú DJ EKG či Milan Lieskovský,“ prezradil Trumpeš.

Poďakovanie pred finišom

Predseda organizačného výboru na stretnutí s médiami poďakoval Fondu na podporu športu, ktorý hlavnému organizátorovi podujatia - Zväzu slovenského lyžovania – odsúhlasil podporu vo výške 765-tisíc eur. „Vďaka finančnému príspevku sa už teraz môžeme sústrediť len na samotné podujatie, dolaďujeme posledné detaily a robíme všetko pre to, aby sme urobili skvelé športové podujatie,“ uzavrel Trumpeš