Obhajkyňa veľkého glóbusu má na Jasnú príjemné spomienky z minulosti


Do Jasnej pricestovala ako úradujúca víťazka celkového hodnotenia Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien. Talianka Federica Brignoneová má z minulosti pekné spomienky na severné svahy Chopku, počas ostatného víkendu si tam pripísala dve bodované umiestenia - v sobotňajšom slalome skončila štrnásta a v nedeľňajšom obrovskom slalome šiesta.

„Na Jasnú mám dobré spomienky. Najprv som tu získala svoje prvé pódium na Európskom pohári a pred piatimi rokmi som tu tiež stála na pódiu vo Svetovom pohári,“ priznala 30-ročná milánska rodáčka Federica Brignoneová.

V minulej sezóne sa jej mimoriadne darilo a ovládla hodnotenia SP v obrovskom slalome aj kombinácii. Keďže sa jej darilo aj v ďalších disciplínach, napokon sa stala celkovou víťazkou hodnotenia Svetového pohára. V tomto ročníku sa však len pomaly dostáva do formy a len nedávno si v Taliansku pripísala víťazstvo v Taliansku.

„Získať veľký krištáľový glóbus bol to môj najväčší sen od času, keď som bola ešte malé dievča. Netúžila som ani tak po olympijskom titule, zlate z majstrovstiev sveta či nejakej inej medaile. Vždy som chcela veľký glóbus. Bol to však len sen. A ten sa napokon splnil a bol to úžasný pocit,“ prezradila Brignoneová.

Jedno ju však mrzelo. „Veľká škoda, že to bolo bez akéhokoľvek slávnostného ceremoniálu. To bolo pre mňa smutné. Lebo síce som si splnila tajný detský sen, ale bolo to bez pravej oslavy na konci. Povedala som si preto, že sa pokúsim to zopakovať, aby som si mohla užiť aj oslavy zisku veľkého glóbusu. A to ma asi dostalo do stresu a aj preto som mala horšiu prvú polovicu sezónu,“ priznala.

Rozmenila aj na drobné svoje mierne trápenie v tomto ročníku. „V prvej polovici tejto sezóny sa mi nedarilo jazdiť dostatočne rýchlo, po technickej stránke to nebolo ideálne. Neskôr mi to šlo lepšie a lepšie, ale len na tréningoch. Nevedela som to pretaviť do pretekov, všetky potrebné kúsky do seba úplne nezapadali. S pribúdajúcim časom sa to však zlepšovalo,“ doplnila Federica Brignoneová.

A ako vníma podmienky, ktoré našla v Jasnej? „Mám celkom rada takýto typ zjazdovky. Nie je mimoriadne náročný, ale na druhej strane ani príliš ľahký. Je to vhodné pre môj štýl jazdenia. Trate tu boli veľmi dobre pripravené, počas tréningov aj v pretekoch,“ dodala Talianka.