Obrovský slalom:

víťazná Hectorová nadelila druhej Shiffrinovej vyše 1,5 sekundy


JASNÁ (20. januára 2024) – Fantastický deň zažila dnes na svahoch v Jasnej 31-ročná Švédka Sara Hectorová. Po dvoch brilantných a najrýchlejších jazdách vyhrala obrovský slalom s celkovým náskokom 1,52 sekundy pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Tretia skončila Novozélanďanka Alice Robinsonová, ktorá na víťaznú Švédku stratila už 2,71 sekundy. „Prvá jazda mi vyšla lepšie, v druhom som hneď na začiatku spravila pár chýb, ale napokon to na pódium stačilo. Takže som spokojná. Trať mi naozaj vyhovovala,“ priznala Robinsonová.

Hectorová, olympijská víťazka z Pekingu 2022, čakala na triumf vo Svetovom pohári takmer dva roky. O to spontánnejšia bola jej radosť v cieli. „Úžasné. Už ráno som sa cítila dobre, ale že mi to vyjde. Sneh bol fantastický, atmosféra famózna. Naozaj som si to užila,“ priznala v cieli Hectorová.

Bol to už siedmy obrovský slalom sezóny Svetového pohára, ktoré prinieslo meno piatej víťazky. Dve víťazstvá ma na konte Talianka Federica Brignoneová a Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, po jednom Američanka Mikaela Grenierová, Kanaďanka Valérie Grenierová a práve spomínaná Hectorová. Na čelo Svetového pohára sa predrala práve Gutová-Behramiová, s náskokom 25 bodov pred Brignoneovou.

Boli to každopádne špeciálne preteky. S obrovskými odstupmi. Víťaznú Hectorovú delilo od desiatej Nórky Lieovou vyše päť a pol sekundy. Až štrnástim pretekárkam sa nepodarilo dôjsť do cieľa, z toho trinásť vypadlo už v prvom kole. Vrátane domácej obľúbenkyne Petry Vlhovej, ktorá skončila na vyšetrení v nemocnici.