Zasnežené zjazdovky, vysmiati lyžiari a korčuliari, spokojné deti v lyžiarskych škôlkach. Hlavne títo ľudia nám dávajú pocit dobre vykonanej práce a dodávajú nám motiváciu do budúcnosti. Spoločnosť OL TRADE s.r.o. bola založená v roku 2000 a od svojho vzniku bola exkluzívnym distribútorom systémov zasnežovania YORK (neskôr mY Neige) na Slovensku.

Od roku 2004 spoločnosť rozšírila svoje pôsobenie aj v Českej republike a Poľsku. Počas realizácie projektov  v strednej Európe sme začali do nášho portfólia pridávať produkty a služby spôsobom, ktorý z nás spravil komplexného partnera pre lyžiarske strediská. Po zlúčení spoločností YORK a TechnoAlpin sme sa stali autorizovaným partnerom zasnežovacích systémov TechnoAlpin pre Slovensko, Českú republiku a Poľsko a prinášame strediskám produkty a riešenia najvyššej kvality. Hlavnou devízou našej firmy je skúsený a kreatívny tím odborníkov pripravený vždy pomôcť.

Spoločnosť OL TRADE ponúka kompletné riešenie zasnežovacích systémov ako aj jednotlivé zasnežovacie zariadenia pre menšie strediská. Spolu s našimi zákazníkmi riešime komplexnú dodávku a montáž systémov a komponentov od začiatku do konca – od prvotnej návštevy strediska cez návrhy a štúdie až po odovzdanie do užívania, zaškolenia obsluhy a servisnú starostlivosť. Naše vedomosti a skúsenosti sú nenahraditeľné pri konzultáciách s našimi zákazníkmi. Za posledné desaťročie sme vybudovali najdlhšie rozvody zasnežovania v našom regióne a osadili sme najviac zariadení na zjazdovky. Sme známi tým, že vieme navrhnúť aj hydraulicky komplikované systémy, ktoré ale veľmi efektívne a jednoducho zasnežujú strediská s rôznorodými zdrojmi vody.
Medzi naše realizácie na Slovensku patria automatické systémy v stredisku JASNÁ, Kubínska hoľa, Salamandra, Roháče – Spálená, ale taktiež stredné a menšie strediská ako Čierny Balog, Telgárt, alebo stredisko Látky.

Okrem našej hlavnej činnosti sa venujeme aj vybaveniu lyžiarskych stredísk – dopravníkové pásy pre detské škôlky, ochranné vybavenie a označovanie zjazdoviek, športové podlahy do prevádzok v lyžiarskych strediskách ako sú požičovne a lyžiarske školy, servisy, gastro prevádzky a iné. Pre technické vybavenie stredísk ponúkame náhradné diely na vleky, lanovky a pásové vozidlá.

Významnou súčasťou našej ponuky sú pevné a mobilné ľadové plochy. Tie existujúce fungujú od Bratislavy až po Špindlerův Mlýn. Mobilné ľadové plochy sú stále častejšie inštalované na letných ihriskách  a mestských slávnostiach počas zimnej sezóny.

V súčasnosti pomáhame strediskám budovať koncept celoročného využitia s dôrazom na športové vyžitie celej rodiny. Hlavným ťahúňom týchto aktivít je zapojenie horských bicyklov do konceptu strediska, budovanie areálov a tratí s rozdielnou náročnosťou pre spektrum návštevníkov. Tento koncept radi predstavíme a zrealizujeme aj vo Vašom stredisku.