Petra Vlhová neočakávane v Jasnej


Úvod sezóny 2020/2021 ukázal výbornú pripravenosť Slovenky Petry Vlhovej, ktorá je priebežnou líderkou celkového hodnotenia Svetového pohára medzi ženami. A keďže po súťažiach v slalome a obrovskom slalome v Jasnej budú nasledovať už len zastávky vo švédskom Aare a švajčiarskom Lenzerheide, súboje na severných svahoch Chopku môžu veľa napovedať v boji o veľký krištáľový glóbus.

Po zrušení pretekov v St. Moritzi naša najlepšia lyžiarka neočakávane využila na tréning domáci kopec v Jasnej. „Podmienky v Jasnej sú výborné. Môj tím mi do poslednej chvíle tajil, že sa vraciame na štyri dni domov. Je to pre mňa obrovská vzpruha, hoci len na pár dní. Mám za sebou niekoľko dní kvalitného tréningu a zajtra už odlietame smer Courchevel,“ povedala 25-ročná Liptáčka.

A v poriadne nabitom kalendári pretekov si našla čas, aby na krátku chvíľu zavítala aj domov na Liptov a absolvovala aj tréning v Jasnej. "Podmienky na svahu sú už teraz výborné. Neviem sa dočkať chvíle, kedy si opäť zasúťažím v Jasnej," prezradila Petra