Príďte si užiť sveťák, od rána, v krásnej nálade

– pozýva fanúšikov riaditeľka pretekov Jana Palovičová


„Príďte si užiť sveťák, od rána, v krásnej nálade. Príďte povzbudiť našu Peťu,“ pozýva fanúšikov na Svetový pohár do Jasnej riaditeľka pretekov Jana Palovičová. Obrovský slalom a špeciálny slalom, ktorého trať si Vlhová ešte pred odchodom na dnešný večerný slalom v rakúskom Flachau mohla vyskúšať od štartu do cieľa, sa pod Chopkom uskutoční už tento víkend (20. - 21. januára),

Trať je na preteky už nachystaná, dnes - po tom, čo podstúpila balkovanie – trochu oddychovala. „Preparovali sme ju už špeciálne na Svetový pohár. Tak, aby bola kompaktná, tvrdá, krásna a úžasná. Nachystaná pre Peťu, no aj ostatné účastníčky pretekov,“ prezradila Palovičová. Znovu sa na nej bude pracovať od stredy. „Balkovanie sme museli skončiť naraz. Aby nám jedna trať nemrzla dlhšie než iná,“ vysvetlila Palovičová.

Napriek tomu, že sa organizátori o možnosti zorganizovať SP v Jasnej do tretice (po rokoch 2016 a 2021) dozvedeli až zhruba trištvrte roka pred samotným štartom, väčšina vecí v dejisku podujatia je už nachystaná. „Ešte stále treba pár vecí dokončiť, ale vďaka organizácii tým dvom predošlým ročníkom, sme sa vedeli na to nachystať lepšie ako v minulosti. Môžeme návštevníkov upokojiť, že všetko bude do štartu pripravené,“ zakončila Palovičová.