Skvelá Vlhová v slalome druhá, víťazstvo pre Shiffrinovú


Slovenská reprezentantka Petra Vlhová obsadila skvelé 2. miesto v sobotňajšom slalome Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v Jasnej. Ziskom 80 bodov si upevnila pozíciu líderky hodnotenia disciplíny a v boji o veľký krištáľový glóbus sa priblížila k Švajčiarke Lare Gutovej-Behramiovej.

Víťazkou sobotňajšieho slalomu sa stala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá v súčte oboch kôl dosiahla o 34 stotín sekundy lepší čas ako Petra Vlhová. Obe pretekárky si pripísali najlepšie časy v jednotlivých kolách - Slovenka zajazdila najlepšie prvé kolo a Američanka druhá. Na pódium sa dostala aj Švajčiarka Wendy Holndenerová, ktorá s odstupom 52 stotín sekundy na víťazku obsadila tretiu priečku.

Radosť všetkým na Slovensku urobila Petra Vlhová už v prvom kole, v ktorom so štartovým číslom 1 nenašla premožiteľku. Po prvej jazde bola druhá Shiffrinová a tretia Holdenerová. V druhom kole si 25-ročná Liptáčka udržiavala mierny náskok na prvých dvoch medzičasoch, na treťom už zaostávala o jednu desatinu sekundy a v cieli o 34 stotín.

„Veľmi sa teším z môjho prvého pódia v Jasnej. Dala som do toho maximum, ale Mikaela dnes bola lepšia,“ povedala Petra Vlhová po pretekoch.

Mikaela Shiffrinová si za triumf pripísala 100 bodov do hodnotenia disciplíny SP a dostala sa v ňom na druhú pozíciu pred Rakúšanku Katharinu Liensbergerovú. Tá v sobotu skončila štvrtá, od pódia ju delilo deväť desatín sekundy.

Mimoriadne kvalitný výsledok v sobotu dosiahla aj ďalšia Slovenka Martina Dubovská, ktorá reprezentuje Česko. V oficiálnych výsledkoch jej patrí 8. priečka, je to jej najlepšie umiestnenie o Svetovom pohári v kariére. V minulosti sa do Top 10 dostala len trikrát - raz bola desiata a dvakrát deviata.

Debut v SP si v sobotu pripísala 22-ročná Bratislavčanka Petra Hromcová, ktorá však nedokončila prvé kolo. „Na začiatku som bola nervózna, veď som prvýkrát štartovala vo Svetovom pohári a hneď v domácom prostredí. Tešila som sa však, pretože jazdiť doma je zážitok," povedala po svojej jazde.

Konečné poradie sobotňajšieho slalomu v Jasnej:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:44,28 min
2. PETRA VLHOVÁ (SR) +0,34 s
3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,52

4. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,42
5. Michelle Gisinová (Švaj.) +2,24
6. Ana Buciková (Slovin.) +3,07
7. Martina Peterliniová (Tal.) +3,32
8. Martina Dubovská (ČR) +3,54
9. Andreja Slokarová (Slovin.) +3,55
10. Laurence St-Germainová (Kan.) +3,59