Slnko v Jasnej dodávalo v utorok náladu a pocit šťastia


Organizátori víkendových pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v Jasnej dlhé mesiace pracovali na príprave prestížneho podujatia medzinárodného významu a táto snaha sa im začína vyplácať. Súťaže o body síce prídu na rad až 6. a 7. marca, no už teraz je pod Chopkom mnoho pretekárok a tie si pochvaľujú pripravenosť areálu vrátane tréningovej zjazdovky.

„Pocity z prvého tréningového dňa sú zatiaľ výborné, hodnotenie je takisto dobré. Niektorým síce vadí, že je svah až príliš tvrdý, ale väčšina je veľmi spokojná. Všetci tu našli vynikajúce podmienky na tréningovom kopci, čo nie je samozrejmosťou na pretekoch SP. Tešíme sa z dobrého počasia a verím, že to všetko vydrží do konca týždňa. Slnko každému dodáva náladu a pocit šťastia,“ prezradila športová riaditeľka pretekov Jana Palovičová.

V utorok sa na svahoch v Jasnej pripravovali pretekárky zo Slovinska, Česka, Japonska, Chorvátska, Poľska a Nového Zélandu. „Trénovali obrovský slalom aj slalom. Slovinsko a Poľsko bolo na úseku s obrovským slalom, Česko, Nový Zéland a Chorvátsko trénovali slalom. Podelili sa,“ informovala Palovičová. Slovenka Petra Vlhová v utorok tréning na kopci vynechala a venovala sa kondičnému tréningu. Už v stredu však bude aj na svahu.

Pozitívne reakcie sú tým najlepším vysvedčením pre Michala Mrázika, ktorý je zodpovedný za prípravu tratí. „Za nás zatiaľ panuje obrovská spokojnosť. Z nášho pohľadu tréningy prebehli dobre a spätná väzba od pretekárok je vynikajúca. Sú tu samé pozitíva. Tréningový kopec je spreparovaný, takže tvrdý. Snažili sme sa tak, aby to nebolo až prehnane tvrdé,“ zhodnotil utorkové tréningy Mrázik.

Pripojil aj informácie o súťažnom kopci: „Ten je aktuálne po preparácii, teraz mu nechávame deň či dva. Potom na ňom začneme intenzívne pracovať.“

Keďže už v stredu si príde na svah zatrénovať aj Petra Vlhová, organizátori sa zaujímali o prípadné špeciálne potreby elitnej Slovenky. „Sme v kontakte s jej tímom, nič špeciálne nie je potrebné. V stredu ráno sa vidíme na kopci,“ dodal Michal Mrázik.