„Verím, že nás bude vidieť.“

- riaditeľ Slovakia Travel V. Mika pred Jasnou


Po tretí raz bude súčasťou Svetového pohára v Jasnej nejakým spôsobom aj bývalý generálny riaditeľ RV Markízy Václav Mika. Tentoraz sa však predstaví v inej úlohe. Pod Chopkom bude fungovať ako generálny riaditeľ Slovakia Travel, ktorá je reklamným partnerom SP v Jasnej.

„Svetový pohár má obrovské mediálne pokrytie. Nechali sme sa inšpirovať krajinami, ktoré využívajú podujatia takéhoto typu na branding. Považujeme za skvelé, ak je na štarte branding našej krajiny, vizibilita je dôležitá. Hlavne pre naše trhy v Česku, Nemecku, Rakúsku, Maďarsku či v Poľsku. Ale aj pre iné krajiny. Bojovali sme o to, aby sa nám toto podarilo a veríme, že tá synergia bude fungovať,“ tvrdí Mika.

Teší ho, že Slovensko dostalo šancu byť na oboch štartoch – aj obrovského rovnako ako špeciálneho slalomu. „Budeme tak môcť každého pretekára nasnímať vo farbách Slovenska a cestovného ruchu. Spolu s faktom, že Petra Vlhová bude našim ambasádorom a našou hlavnou tvárou, sú to pre nás veľké veci. O to viac, že podujatie v Jasnej je najväčšie mediálne podujatie svojho typu pre Slovenska. Ponúka nám už spomínané pokrytie v krajinách, ktoré sú pre nás dôležité. Verím, že nás bude vidieť,“ želá si Mika.

Pripomíname, že pokrytie podujatia naozaj stojí za to. Priamy prenos má potenciál dostať sa až k 250 miliónom divákov. „Aj preto verím, že sa nám podarí projekt, ktorý sa nám nikdy predtým nepodaril. Dostať propagáciu Slovenska – ako atraktívnej destinácie cestovného ruchu do celého sveta,“ zakončil Mika.