Vlhová odcestovala do Švajčiarska


Zranená slovenská lyžiarka Petra Vlhová vo vojenskej nemocnici v Ružomberku dlho nepobudla. Po úvodných vyšetreniach, ktoré ju pre poranené väzy v kolene odstavili minimálne do konca aktuálnej sezóny, odletela na ďalšie vyšetrenia do Švajčiarska. „Na konzultácie k doktorovi špecialistovi, ktorý operoval už viacero lyžiarov a lyžiarok. Ten rozhodne, ako budeme ďalej pokračovať,“ prezradil otec našej reprezentantky Igor Vlha.

Po Petinom škaredom páde síce panovali obavy aj o možné zranenie hlavy, tie sa však našťastie nepotvrdili. „Všetky vyšetrenia dopadli dobre. Aj udreté rameno je v poriadku. Len to nešťastné koleno,“ konštatoval Vlha, ktorý na včerajší slalom v Jasnej prišiel aj napriek tomu, že dcéru v akcii vidieť nemohol. „Peťa je bojovníčka, vráti sa a verím, že bude ešte silnejšia ako predtým,“ želá si Vlha.

Priznal, že ju pád a zranenie škrú, ale taký je vraj šport. „Riziko pri lyžovaní je vždy. Stalo sa to, treba to brať, ako to je," priznal smutne Vlha. "Je to ťažké aj z psychickej stránky. Museli sme sa z toho dostať. Zranili sa však i iní.“

Igor Vlha sa vyjadril aj k samotnej organizácii SP v Jasnej. "Klobúk dole. Som šťastný, ako sa zväz zhostil tejto úlohy. Nebolo to na výbornú, bolo to top. Videli to aj v zahraničí. Fungovalo všetko, aj doprava aj vstupenky. Ľudia boli šťastní. Bol to sviatok športu na Slovensku. Veľmi vydarené podujatie."