Vstupenky do Jasnej oddnes v predaji

Po 34 mesiacoch sa v Jasnej opäť predstavia najlepšie lyžiarky sveta, vrátane našej jednotky Petry Vlhovej. Audi FIS Svetový pohár sa na severných svahoch Chopku uskutoční v predposledný januárový víkend 2024 (20. 1. obrovský slalom 21. 1. slalom), no vstupenky na môžete zaobstarať už dnes. 


Oficiálny predaj sme odštartovali symbolicky 10. 10. o 10 hodine. 

Na dva dni už od 35 eur
Lístky budú k dispozícii len na oficiálnej stránke podujatia www.worldcupjasna.sk a stránke www.jasna.sk. Na oba súťažné dni v Jasnej sa záujemcovia s Gopassom  môžu dostať už od 35 Eur. Pre deti vo veku od 6 do 12 rokov pripravil organizačný tím vstupenky od 28 Eur. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma. 
Pre majiteľov Gopassu prvá tisícka lístkov bude k dispozícii za 35 Eur na 2 dni, deti od 6 do 12 rokov budú mať lístky za 28 Eur. Následne ich cena stúpne o 10 Eur, čiže suma dvojdňových lístkov v druhej vlne bude stáť 45 Eur a pre dieťa od 6 do 12 rokov bude cena 36 Eur.  Cena dvojdňového lístka v prvej vlne bez Gopassu bude 38 Eur/dospelý a 31 Eur/deti od 6 do 12 rokov. Deti do dovŕšenia 6 rokov majú v oboch prípadoch vstup ZDARMA. Platí, že jeden záujemca si bude môcť kúpiť maximálne 10 lístkov. Vstupenky budú registrované na meno a budú neprenosné. 

Rozdelené sektory
Upozorňujeme fanúšikov, že vstupenky PUBLIC VSTUP sa budú z kapacitných dôvodov deliť na dve skupiny – PUBLIC KOLIESKO a PUBLIC PRIEHYBA. Cena pre oba sektory zostáva rovnaká. V sektore KOLIESKO môžu fanúšikovia využiť prírodnú tribúnu na protiľahlej zjazdovke s výhľadom na časť trate a cieľ, v sektore PRIEHYBA je k dispozícii priestor pri trati, z ktorého bude výhľad na celú slalomovú trať  a takmer celú trať obrovského slalomu.
Zo spomínanej tisícky vstupeniek v cene 35 eur bude k dispozícii 600 kusov PUBLIC KOLIESKO a 400 kusov PUBLIC PRIEHYBA. Systém vám – v prípade, že sa daný sektor naplnil – vzápätí automaticky vygeneruje nasledujúce voľné kapacity v inom sektore.  Do predaja bude zaradený aj limitovaný počet vstupeniek v kategórii VIP s rôznymi benefitmi, ktorých presný zoznam je uverejnený na webe worldcupjasna.sk.

Centrum na Bielej púti
Organizátori spolu s predajom prvých vstupeniek spúšťajú aj predaj merchu. Na eshope budú k dispozícii čiapky, mikiny, ponožky, odznaky a ďalšie suveníry. 
Fanúšikov čaká v Jasnej bohatý sprievodný program. Centrum zábavy bude na Bielej púti. V pláne sú koncerty, súťaže aj verejné žrebovanie štartových čísel elitnej pätnástky pretekárok. To prebehne v piatok aj v sobotu vždy o 18.00 h, príležitosť stretnúť sa s Petrou Vlhovou či Mikaelou Shiffrinovou tak priaznivci lyžovania budú môcť využiť dva razy. Do hlavnej fanzóny bude možný vstup aj bez vstupenky. 

Naďalej platí, že stredisko aj počas súťažného víkendu zostane otvorené a viaceré trate budú k dispozícii. Okrem zjazdoviek Petra Vlhová, Majstrovská a Biela púť budú všetky ostatné trate na severnej aj južnej strane strediska naďalej k dispozícii lyžiarom. 
Upozorňujeme majiteľov Šikovnej sezónky, že na súťažný víkend od nich budú usporiadatelia požadovať aktiváciu lyžiarskeho kupónu, ktorý nájdu vo svojom Gopass konte. Dôvod je jednoduchý: organizátori tak získajú možnosť lepšie pracovať s kapacitou strediska.


foto archív: WCJ 2016