Svetový pohár v Jasnej – bezpečnosť na prvom mieste

Organizátori sa stretli so zástupcami záchranných a bezpečnostných zložiek


Pred tromi rokmi počas Svetového pohára bola účasť divákov v Jasnej kvôli prísnym kovidovým opatreniam vylúčená. Triumfu Petry Vlhovej v obrovskom slalome tak mohli tlieskať len členovia organizačného výboru a usporiadatelia pri trati. Fanúšikovia zostali pred televíznymi obrazovkami.

Nadchádzajúca edícia Svetového pohára, ktorú pod Chopkom usporiadame v predposledný januárový týždeň 2024 (20. – 21.1.) však sľubuje diametrálne odlišný zážitok.

Preteky Svetového pohára v Jasnej sa uskutočnia za plnej prevádzky strediska, čo znamená, že pod Chopkom sa počas dvoch dní budú pohybovať nielen lyžiari ale aj tisícky návštevníkov podujatia a organizátori budú mať plné ruky práce, aby zabezpečili jeho nerušený priebeh.

„Z tohto dôvodu sa konalo aj stretnutie záchranných a bezpečnostných zložiek plus zložiek samospráv, ktorí budú spolupracovať na SP v Jasnej. Cieľom stretnutia bolo zoznámiť jednotlivé subjekty, aby o sebe vedeli a vypracovať plány, ako postupovať ďalej. Zvážili sme všetky pripomienky, nápady a postupy tak, aby sme po usporiadateľskej stránke všetko zvládli. Okrem iného dopraviť fanúšikov do dejiska pretekov, rovnako ako zabezpečiť ich stravovanie a všetko potrebné pre ich komfort,“ informoval nás Dominik Prno, projektový manažér World Cup Jasná 2024.

Prizvaní boli aj členovia Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši. „Je to významná akcia. Riziková čo do počtu osôb a vzniku mimoriadnych udalostí. Aj preto sa na akciu plne pripravíme. Aby sme v prípade nejakej udalosti mohli rýchlo, spoľahlivo a efektívne zasiahnuť,“ skonštatovala riaditeľka ORHaZZ Liptovský Mikuláš Eva Krajčiová.

„Keďže sa očakáva veľké množstvo divákov, určite vypracujeme bezpečnostný projekt tak, aby sa každý, kto sa Svetového pohára zúčastní, cítil bezpečne a isto. My budeme pripravení,“ dodala Krajčiová.