Červená, žltá, modrá a zelená. Také budú farby zón počas SP v Jasnej


 Organizátori pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v Jasnej už dlhý čas pracujú na príprave podujatia naplánovaného na úvodný marcový víkend, aby Petra Vlhová a jej konkurentky v boji o veľký krištáľový glóbus našli v Nízkych Tatrách čo najlepšie podmienky. Projektový manažér SP Peter Cibulka prezradil, aké úlohy ich aktuálne čakajú.

„V najbližších týždňoch máme najdôležitejšie zadania skontaktovať sa s policajnými zložkami a oživiť dopravné projekty. Zároveň pripravujeme celý covid-plán s bublinami a do priestoru si postupne prenášame, ako vytvárať jednotlivé sektory na trati, v priestore cieľa alebo celej Jasnej. Delenie na zóny bude veľmi striktné. Bubliny budú štyri - červená, žltá, modrá a zelená. Nesmieme ich porušiť a musíme sa ich striktne držať. Čo najstriktnejšie,“ objasnil.

V polovici februára sa začne do v Jasnej navážať množstvo materiálu potrebného pre konanie významného športového podujatia. „Budú to veci potrebnépre športovú časť alebo pre infraštruktúru. Dočasné stavby, ktoré vzniknú, budú priestory pre televízie a ďalšie médiá. Chýbať nemôžu ani komentátorské búdky a aj zázemie pre pretekárky či dodatočné LED zobrazovače,“ pokračoval Peter Cibulka.

Na zabezpečení čo najhladšieho priebehu podujatia sa bude podieľať 500 až 600 ľudí. „Musíme posilniť usmerňovačov a osoby, ktoré budú strážiť hermetické uzavretie areálu. Na tomto sa bude podieľať aj polícia, v tomto smere už prebehli aj nejaké stretnutia,“ prezradil projektový manažér SP.

Je jasné, že rovnako ako po celom svete aj v Jasnej prípravy poznačila pandémia koronavírusu. „Ovplyvňuje to až príliš. Pred piatimi rokmi sme sa pri organizácii mohli stretávať vo väčších pracovných skupinách, teraz sme to všetko museli preniesť do virtuálneho priestoru. Niekedy však potrebujeme pracovať aj v teréne. Za každých okolností však dodržiavame všetky nariadenia a opatrenia,“ dodal Peter Cibulka