Debutantka Petra Hromcová si SP v Jasnej užila, no bola nervóznejšia ako počas MS


Hlavnou hviezdou pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v Jasnej je Petra Vlhová, no medzi svetovou elitou figuruje aj ďalšia Slovenka. Dvadsaťdvaročná Petra Hromcová pod Chopkom absolvovala v sobotňajšom slalome debut v SP a chýbať nebude ani na štarte nedeľňajšieho obrovského slalomu.

„Musím sa priznať, že som na začiatku bola trochu nervózna. Veď som doma a je to môj prvý Svetový pohár. Tešila som sa však a bolo to príjemné. Síce tam boli tvrdé ryhy a nebolo to ľahké. Až kým som vypadla, tak som si to užila,“ prezradila Petra Hromcová.

V slalome však napokon nefigurovala medzi klasifikovanými pretekárkami, keďže v druhej polovici trate prvého kola urobila chybu a vypadla. „Mala som špicara, takže trať za to nemôže. Je možné, že som si ryhu nadišla trochu inak a to ma priviedlo k chybe,“ opísala osudný okamih.

Aké to pre ňu bolo debutovať vo Svetovom pohári v domácom prostredí? „Je to obrovský zážitok. Vidieť všetko okolo je mimoriadne príjemné. Nervozita na mojej strane bola asi väčšia ako na nedávnych MS v Taliansku, keďže som aj ľuďom okolo rozumela,“ poznamenala Petra Hromcová. Priznala tiež, že Jasná je jej obľúbená lyžiarska lokalita. „Mám ju rada. Odmalička tu trénujem a cítim sa tu dobre,“ doplnila Bratislavčanka.

Pridala aj informácie o tom, čo ju čaká v budúcnosti. „Teraz musím zapracovať na tom, aby som získala potrebné fisové body a v budúcnosti jazdila s lepším štartovým číslom,“ povedala. Pripojila aj svoj ďalší program po súťažnom víkende v Jasnej. „Čakajú ma fisové preteky v Slovinsku, Taliansku či Rakúsku, aby som si vyjazdila nejaké body a zlepšila svoje postavenie v rebríčku,“ dodala Petra Hromcová.