Doprava: ako a kde parkovať


Chystáte sa na Svetový pohár do Jasnej. Nezabudnite, že už od štvrtku sa v Demänovskej doline začína regulované parkovanie. Vo štvrtok 18. januára aj v piatok 19. januára bude prebiehať kontrola áut od lokality Záhrady počas celého dňa. „Do Demänovskej doliny budeme púšťať len vozidlá s oprávnením. Ubytovaných ľudí, ubytovateľov, občanov Demänovskej doliny, organizátorov, samotných účastníkov SP a hostí so zakúpeným parkovaním,“ vysvetlil už dávnejšie šéf organizačného výboru SP v Jasnej Trumpeš.

Na žreby radšej kyvadlovou dopravou

Ak si chcete užiť verejné žrebovanie, ktoré bude vo fanzóne na Bielej púti v piatok aj vo sobotu vždy od 18.00 h, využite kyvadlovú dopravu. Tá bude premávať od 14.00 d o 21.00 h. Skibusy budú premávať podľa štandardného grafikonu.

Kyvadlová doprava je bezplatná. Fungovať bude zo Železničnej stanice v Liptovskom Mikuláši, aj zo záchytných a platených parkovísk.

Parkoviská v deň súťaží

V deň súťaží – v sobotu aj v nedeľu - odporúčame príchod na kruhový objazd v Liptovskom Mikuláši do 6:30. Po 7:30 nebude prejazd Demänovskou dolinou vlastným autom možný. V prípade, že však máte rezervované v stredisku ubytovanie, môžete zaparkovať auto vo svojom ubytovacom zariadení.

Bezplatné parkovisko bude k dispozícii pri Akadémii ozbrojených síl a pri Tatralandii. Platené parkovisko je k dispozícii v lokalite Krupová (Chopok Juh).

Ak ste si kúpili parkovaciu vstupenku, zaparkujete na Záchytnom parkovisku Pavčina Lehota (P7) Parkovisku Lúčky (P4), Parkovisku Záhradky (P3) alebo Parkovisku pri Demänovskej jaskyni Slobody (P5) – v závislosti od parkovacej vstupenky, ktorú ste si kúpili.

Mapy parkovacích plôch a informácie o bezplatnej kyvadlovej doprave nájdete tu⇒