Dubovskej životný výsledok doma v Jasnej


Okrem dvojice domácich reprezentantiek Petry Vlhovej a Petry Hromcovej sa na víkendových pretekoch Svetového pohára žien v zjazdovom lyžovaní v Jasnej predstavila ešte jedna domáca pretekárka - dvadsaťosemročná Martina Dubovská. Rovnako ako Vlhová pochádza z neďalekého Liptovského Mikuláša, no už viac ako jednu dekádu reprezentuje Česko. A v domácom prostredí dosiahla svoj zatiaľ najlepší výsledok vo Svetovom pohári.

V sobotňajšom slalome sa prebojovala do elitnej desiatky a v konečnom účtovaní obsadila ôsmu priečku. Nikdy v minulosti sa v SP tak vysoko nedostala, bola deviata či desiata. Nikdy však ôsma. „Dopadlo to všetko skvele, urobila som pre to maximum. Lepšia som doteraz ešte nebola, je to skvelé," hovorila po skončení sobotňajšieho slalomu Martina Dubovská.

Na preteky v mimoriadne známom prostredí sa tešila a znalosť svahov pod Chopkom pretavila do skvelého výsledku. „Zúročila som aj to, že tento kopec dobre poznám. Mám to tu najazdené,“ priznala.

Martina Dubovská sa špecializuje na slalom a podľa pôvodného plánu mala v Jasnej štartovať v nedeľu. V piatok však prišla správa o zmene programu a presune jej disciplíny na sobotu. „Zmenu som nemohla ovplyvniť, takže som sa s tým len zmierila. Príprava mi na preteky vyšla a dopadlo to dobre,“ žiarila spokojnosťou.

Na preteky do Jasnej sa síce nedostali fanúšikovia, no pretekárky vrátane Dubovskej sa tu cítili dobre. „Ľudia sú tu úžasní a všetkým sa musím poďakovať za podporu. Napriek obmedzeniam a absencii fanúšikov tu bola skvelá atmosféra, boli to veľmi vydarené preteky,“ dodala.