LEITNER a PRINOTH: celosvetovo jedinečný predajca s kompletným sortimentom zimných športových technológií


LEITNER (osobné lanové dopravné systémy) a PRINOTH (ratraky, pásové vozidlá, stroje na úpravu terénu) patria k popredným svetovým výrobcom lanových dráh a ratrakov a v rámci High Technology Industries Group (HTI) sa spájajú so značkami ako POMA (osobné lanové dopravné systémy), DEMACLENKO (zasnežovacie systémy), LEITWIND (veterné turbíny) a AGUDIO (nákladné lanové systémy). So značkami LEITNER, PRINOTH a DEMACLENKO sa Skupina stala uznávaným a svetovo jedinečným predajcom s kompletným sortimentom zimných športových technológií. Zákazníci môžu naplno zužitkovať ich odborné znalosti a zručnosti v oblastiach lanových systémov, ratrakov a zasnežovacích systémov.

Skupina zamestnáva viac ako 3800 zamestnancov po celom svete v 70 pobočkách a 131 predajných a servisných bodoch. Výrobné podniky má v Taliansku, Francúzsku, Rakúsku, USA, Kanade, Indii, Číne, Nemecku a na Slovensku.

Nedávno prerobený podnik v Starej Ľubovni funguje od januára 2021. Pôvodný výrobný podnik je v prevádzke od roku 2011. Vyrábajú sa tu oceľové konštrukčné prvky ako podperné veže lanoviek a komponenty zváracej techniky. Vďaka novej lokalite sa firma LEITECH (dcérska spoločnosť firmy LEITNER) posúva bližšie k zákazníkov v danom regióne.

LEITNER: Štandardne sa prispôsobujeme potrebám zákazníkov

LEITNER ponúka kabínkové lanovky s odnímateľným a pevným úchopom, sedačkové lanovky, visuté lanovky, pozemné lanovky, nákladné lanovky, šikmé výťahy a vleky. LEITNER zaručuje technologickú dokonalosť po celom svete vo všetkých oblastiach použitia, od zimných športov až po mestskú osobnú dopravu. Svojimi výrobkami firma na jednej strane potvrdzuje svoj status prémiového dodávateľa, na druhej strane rozumie, ako individuálne reagovať na rôznorodosť požiadaviek zákazníkov. Jednou z najsilnejších stránok firmy LEITNER sú výrobky robené na mieru podľa princípu: štandardne sa prispôsobujeme potrebám zákazníkov.

Sedačková lanovka LEITNER Premium Chair EVO

Jedným z hlavných cieľov firmy LEITNER je pokračovať v zveľaďovaní jestvujúcich predností. Aktuálnym príkladom je sedačková lanovka LEITNER Premium Chair EVO, ktorá nastavuje novú latku spojenia pohodlia, bezpečnosti a technológie.

Prvé viditeľné znaky sedačkovej lanovky Premium Chair EVO sú elegantný tvar a dizajn podčiarknutý kvalitnými materiálmi. Výberové sedačky sú potiahnuté kožou, takže zaisťujú nadštandardný zážitok z jazdy. Vďaka novým otvorom za chrbtovými operadlami je údržba ešte rýchlejšia, jednoduchšia a praktickejšia.

Nové sú aj držadlá a upevnenie bublín. Jedinečný oblúk ponúka ešte viac priestoru na hlavu, no pritom čo najmenej obmedzuje panoramatické výhľady. Výstupný otvor je tiež prerobený, aby mohli pohodlne a bezpečne nastupovať a vystupovať aj vysokí pasažieri. Dokonca aj bublina sa otvára a zatvára oveľa ľahšie.

Protišmykový gumený povrch pod nohami zlepšuje stabilitu pasažiera a zároveň dokonalo chráni hrany lyží. Opatrenia dopĺňa závesná technológia sedačiek pre lepší zážitok z jazdy.

Pasažieri necítia vysoko- a nízkofrekvenčné vibrácie, takže jazda je príjemne tichá. Čo sa týka dizajnu, EVO spĺňa, ba dokonca prevyšuje požiadavky na moderné lanovky.

PRINOTH: Pre dokonalé zjazdovky

„Pre dokonalé zjazdovky“ je slogan firmy PRINOTH a symbolizuje to, čo si užívajú milióny nadšených zimných športovcov: najlepšie zjazdovky pre dokonalý pôžitok z lyžovania. Prvoradým hľadiskom je efektívnosť dopravných zariadení a šetrný prístup k snehu.

S cieľom prinášania pokroku a tvorby zodpovedného biznisu sa PRINOTH od začiatku usiloval vyvíjať inovatívne a predovšetkým ekologické technológie, ktoré by znížili množstvo škodlivín a emisií. Okrem dômyselných softvérových programov na meranie hĺbky snehu a satelitné navádzanie polohy ratraku ponúka PRINOTH aj najinovatívnejšie technológie na trhu v oblasti hardvérov. Spoločnosť navyše predstavila prvý ratrak na vodíkový pohon – LEITWOLF h2MOTION.

Inovácie, kvalita a dizajn

Je to výsledok najvyšších zručností v oblasti vývoja, o ktoré sa spoločnosť usiluje od svojho založenia a na ktorých neustále pracuje. Najmä vďaka zakladateľovi automobilovému pretekárovi Ernstovi Prinothovi a jeho bezhraničnej túžbe po inováciách zostrojila firma v roku 1962 prvý prototyp ratraku. Aktivity globálnej spoločnosti sa dodnes vyznačujú touto priekopníckou uvedomelosťou, ktorá zaisťuje komplexný rozvoj trvalo vysokej kvality a dizajnových štandardov.

Dlhodobý partner pre veľké akcie

PRINOTH vyniká komplexnou ponukou služieb a prvotriednym zákazníckym servisom, vďaka čomu je ideálnym partnerom pre zimné športové akcie po celom svete. Na technológiu PRINOTH sa spoľahnú nielen na Olympijských hrách v Pekingu v roku 2022, ale aktívne sa využila pri príprave zjazdoviek aj počas Olympijských hier v Lillehammeri (1994), Nagane (1998), Turíne (2006) a Soči (2014). Okrem iných známych podujatí v kalendári súťaží ako Majstrovstvá sveta v lyžovaní v Åre, Antholzi a Seefelde spojila firma PRINOTH nedávno sily so svojimi sesterskými spoločnosťami LEITNER a DEMACLENKO a spolu sa stali silným a spoľahlivým partnerom Majstrovstiev sveta v lyžovaní v Cortine d'Ampezzo.