Na čo myslieť pri kúpe vstupeniek?

Doslova už iba hodiny zostávajú do spustenia predaja vstupeniek na hit zimy - preteky Audi FIS Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v nízkotatranskom stredisku Jasná. Počas víkendu 20. a 21. januára 2024 budú na Slovensku súťažiť najlepšie svetové lyžiarky a už čoskoro si záujemcovia môžu zaistiť, že pri tom nebudú chýbať.


Magický dátum na spustenie predaja vstupeniek je 10.10. o desiatej hodine. Vstupenky idú do predaja v limitovanom množstve 1000 kusov a cena bude na celý víkend pre dospelého za 35 eur pri registrácii do Gopass a pre dieťa (vo veku od 6 až do dovŕšenia 12 rokov) za 28 eur. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma. Ak sa niekto nechce registrovať, tak tie ceny budú o tri eurá vyššie,“ prezradil predseda organizačného výboru Audi FIS Svetového pohára 2024 Jiří Trumpeš. Cena lístkov bude v ďalších vlnách rásť, v druhej fáze budú vstupenky drahšie o desať eur.

Pri nákupe si je však potrebné dávať pozor. „Lístky sú neprenosné a sú na meno. Predaj offline možno doplníme neskôr, ale teraz bude jediná cesta online. Maximálne množstvo pri jednom nákupe u jedného človeka je desať kusov, pričom je nutné vyplniť mená všetkých osôb, ktoré prídu,“ pokračoval. Lístky budú k dispozícii na oficiálnej stránke podujatia www.worldcupjasna.sk a www.jasna.sk.

Organizátori spolu s predajom prvých vstupeniek spúšťajú aj predaj merchu. „Na eshope budú čiapky, mikiny, ponožky, odznaky a ďalšie suveníry,“ ozrejmil Trumpeš.

Fanúšikov v januári čaká v Jasnej bohatý sprievodný program. „Okrem pretekov tam bude aj veľa zábavy. Centrum bude na Bielej púti, kde budú koncerty, súťaže aj verejné žrebovanie štartových čísel elitnej pätnástky pretekárok. Bude to príležitosť stretnúť sa s Petrou Vlhovou či Mikaelou Shiffrinovou,“ poznamenal.

Pripomenul tiež, že stredisko aj počas súťažného víkendu zostane otvorené a viaceré trate budú k dispozícii na lyžovanie. „Okrem zjazdoviek Petra Vlhová, Majstrovská a Biela púť budú všetky ostatné otvorené trate na severnej aj južnej strane strediska k dispozícii lyžiarom. V súvislosti s pretekmi a lyžovačkou máme jedno špeciálne upozornenie pre majiteľov Šikovnej sezónky. Na súťažný víkend od nich budeme požadovať aktiváciu lyžiarskeho kupónu, ktorý nájdu vo svojom Gopass konte, aby sme vedeli pracovať s kapacitou strediska.“

Všetky vstupenky Public sú na státie a umožnia návštevníkom vychutnať si podujatie buď z prírodnej tribúny oproti cieľu na Koliesku alebo v zóne na Priehybe. Aj ľudia bez vstupenky sa budú môcť podieľať na atmosfére. „Hlavná fanzóna, ktorá bude dostupná verejnosti aj bez vstupeniek sa bude nachádzať na Bielej Púti, kde čaká na návštevníkov aj bohatý sprievodný program vrátane verejného žrebovania čísel, hudobných vystúpení a zábavy. O dobrú náladu nebude núdza ani v samotnom areáli pretekov v cieľovom priestore na Koliesku či na Priehybe, ktoré budú dostupné len s platnými vstupenkami,“ dodal Trumpeš