Okrem pretekárok chvália pripravenosť Jasnej aj zástupcovia FIS


Pri organizácii pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v Jasnej je síce dôležitý názor pretekárok na kvalitu svahu, váhu však majú aj pohľady predstaviteľov Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS). Tí pod Chopkom absolvovali v minulosti viacero inšpekcií a pripravenosť areálu vyhodnocujú priebežne aj teraz.

V stredu sa na svahu počas stredy nechýbali riaditeľ pretekov SP v ženských technických disciplínach Markus Mayr či technický delegát FIS Bohumír Zeman. Obaja prejavili spokojnosť so súčasným stavom v Jasnej.

„Zjazdovka v Jasnej je pripravená dokonale, vlastne ako vždy. Organizátori to pripravili vynikajúco. Dolaďujú sa už len drobné technické veci, inak je všetko v poriadku. Verím, že aktuálne príjemné počasie vydrží až do nedele,“ informoval niekdajší český reprezentant Bohumír Zeman, ktorý v minulosti uspel na súťažných svahoch aj v Jasnej, keď ešte v roku 1974 tu získal bronz v slalome na majstrovstvách Európy juniorov.

Markus Mayr opúšťal svah v dobrej nálade. „Počas stredajšej kontroly svahu som sa pri ceste nadol mohol usmievať, keďže všetko je pripravené na svetovej úrovni. Dolaďujeme už len detaily. V poriadku sú aj bezpečnostné prvky, personál urobil naozaj skvelú prácu,“ poznamenal.

Jeho pozornosti neušiel ani čulý ruch v priestore cieľa. „Ten je v Jasnej vždy veľkou výzvou, dôvodom je špecifický miestny svah,“ ozrejmil Mayr. Potešilo ho aj ukážkové slnko na oblohe. „Počasie je tu aktuálne vynikajúce, ale teraz sa nesúťaží. Dôležitý bude víkend a predpoveď je v tomto smere priaznivá. Trochu sa má ochladiť a aj rozfúkať vietor, nemalo by to však byť nič dramatické a tak nemáme obavy,“ doplnil.