Petra Vlhová pre SP v Jasnej: „Doma je doma“


Areál budúco týždňových pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v Jasnej na krátky čas navštívila líderka hodnotenia bojov o veľký krištáľový glóbus Petra Vlhová. Na domácich kopcoch si v zatrénovala obrovský slalom aj slalom. Doma na Liptove strávila necelé tri dni, ktoré využila aj na načerpanie mentálnych síl po náročných majstrovstvách sveta v Taliansku.

„Trénovalo sa mi celkom dobre, aj keď v utorok to bolo veľmi náročné, pretože v pondelok to poliali vodou a bol to boj. Teším sa však, že som si mohla vyskúšať kopec a trochu potrénovať,“ prezradila Petra Vlhová tesne predtým, ako zase sadla do lietadla a odcestovala na preteky SP do talianskeho Val di Fassa. Tam ju čakajú súťaže v rýchlostných disciplínach, no od nedele bude späť doma. „Veľmi sa na Jasnú teším, pretože doma je doma,“ vyznala sa Slovenka pred odletom do Talianska.

Nedávno padla definitíva, že pod Chopkom budú počas nasledujúceho víkendu chýbať diváci, neumožňuje to totiž nepriaznivá situácia okolo pandémie koronavírusu. „Veľmi ma mrzí, že Jasná bude bez fanúšikov, pretože tento rok by asi prišlo ešte viac ľudí ako v roku 2016. Bohužiaľ, taká je situácia. My sa tešíme, že vôbec môžeme súťažiť. Budem sa snažiť domáce prostredie využiť čo najviac,“ povzdychla si Petra Vlhová.

Počas dvoch tréningových dní zažila na domácom svahu aj jeden nepríjemný incident. „V pondelok som na tréningu spadla na vnútornú lyžu, to bolo ešte v pohode. Potom som sa šúchala do ďalšej bránky a dala si ruky pred seba. Keď som rukami narazila do bránky, tak som narazila do zubov a tváre, takže tam bola aj krv. Všetko je poriadku, ale musela som utekať k zubárovi. Mala som totiž zuby v trochu inej pozícii, ale našťastie sú celé a mám na nich chránič. Našťastie to dopadlo takto, mohlo to byť aj horšie,“ opísala situáciu, s ktorou sa musela vyrovnať. Utorkový tréning absolvovala trochu cez bolesť. „Bolia ma nos, zuby a ústa. Nie je to však nič, čo by ma obmedzovalo pri lyžovaní. Mala som na tréning dva dni a chcela som to naplno využiť,“ dodala odhodlane Petra Vlhová.