Petra Vlhová si zatrénovala v Jasnej, teší sa na víkendové ochladenie


Preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v Jasnej sú pre elitnú slovenskú reprezentantku Petru Vlhovú výnimočné, keďže body do celkového hodnotenia v boji o veľký krištáľový glóbus môže zbierať na svahu, ktorý odmalička dôverne pozná. Pred víkendovými ostrými jazdami v obrovskom slalome a slalome si pod Chopkom zatrénovala v stredu predpoludním.

„Najprv sme dnes trénovali slalom a potom aj obrovský slalom. Je skvelé počasie, podmienky sú naozaj výborné. Prvý tréning mám za sebou a hodnotím ho pozitívne. Bolo to trochu náročnejšie, pretože po rýchlostných disciplínach sa ešte musím dlhšie preorientovať na slalom,“ prezradila 25-ročná Liptáčka. O stredajšom tréningu tiež doplnila: „Všetko bolo super, ale s pribúdajúcim časom sa až príliš oteplilo. Teším sa teda na víkend, kedy má prísť ochladenie, pretože prílišné teplo nemám veľmi rada.“

Potvrdila aj skutočnosť, že aktuálne sa omnoho lepšie cíti v slalome ako v obrovskom slalome. Je však veľká bojovníčka. „V slalome sa cítim dobre, v obráku to nie je najlepšie, ale snažím sa získať nejaký ten dobrý pocit. Pre nás je priorita slalom, ale na tréningu som šla aj obrák, aby som bola na lyžiach a získavala istotu. V obráku sa trochu trápim,“ pokračovala Petra Vlhová. Veľmi opatrne tiež prezradila, že v súvislosti so slalom skúša aj jednu bližšie nešpecifikovanú novinku, ktorá by jej mohla pomôcť.

Svetový pohár v Jasnej je pre úspešnú Slovenku výnimočný aj preto, že môže stráviť viac času doma. „Na jednej strane je skvelé, že môžem byť doma. Na druhej strane je to iné, lebo v zahraničí ma až tak neriešia a tu sú všetky oči upreté na mňa. Nie je to jednoduché, ale ja som s tým v pohode,“ priznala.

Už v štvrtok však aj ona zamieri do „bubliny“. „Nechcela som zostať doma, pretože chcem mať rovnaký režim ako na ostatných pretekoch,“ doplnila Petra Vlhová. Radosť má aj z toho, že počas víkendu bude mať pri sebe aj najbližších. „Rodina príde k svahu, nemusia preteky sledovať z domu. Budem šťastná, že budú nablízku,“ dodala.

V celkovom poradí Svetového pohára je Petra Vlhová aktuálne druhá. „Som v pozícii, že musím útočiť, aby som sa vrátila na prvú priečku, ale ja sa v prvom rade budem snažiť v Jasnej podať kvalitné výkony a vydať zo seba maximum. Neriešim, či budem prvá, druhá alebo to, či sa posuniem v rebríčku. Sústredím sa len na seba a chcem mať z toho dobrý pocit. Až potom to budeme rozoberať, ako na tom som. Ak by som to príliš riešila, bolo by to zlé,“ myslí si.