Petra Vlhová, tvárou podujatia SP Jasná 2021


Organizátori Svetového pohára Jasná 2021 predstavili celkový vizuál podujatia. Jeho neoddeliteľnou súčasťou je práve naša najväčšia lyžiarska hviezda Petra Vlhová.

„Petru chceme predstaviť ako silnú a dravú športovkyňu, ktorá je tiež mladá dáma, ženská a citlivá zároveň. Na rozdiel od roku 2016, kedy sa lyžiarky fotili v nádherných dizajnových šatách, sme sa tentokrát rozhodli ženskosť podčiarknuť kvetmi,“ povedala manažérka pre PR a média Michaela Grendelová. Petra sa predstavuje na fotografiách aj v jedinečnej parte, ktorá bola v minulosti súčasťou ľudového krojového odevu. Parta je bohato zdobená kvetinová čelenka, ktorú v minulosti smeli nosiť len dospelé slobodné dievčatá počas významných príležitostí.

„Som hrdá na kraj odkiaľ pochádzam a aj parta, s ktorou som sa fotila mi pripomenula zvyky a tradície môjho milovaného rodného kraja, v ktorom môžem budúci rok absolvovať Svetový pohár,“ povedala slovenská lyžiarka. „Repasovaná parta, s ktorou sa Petra Vlhová fotila, pochádza z Liptovskej Tepličky a na fotenie ju zapožičala agentúra Party v 21.storočí. Originál má už sto rokov a jej hodnotu vyčísľujú na sumu 100-tisíc eur. Parta vyzdvihuje prirodzenú krásu ženy, čo má symbolizovať aj tento Svetový pohár,“ vysvetľuje marketingová manažérka Svetového pohára v Jasnej Jana Tužinská.