Ruch v Jasnej rastie, pretekárky chvália kvalitu svahu


Znamením, že sa preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v nízkotatranskom stredisku Jasná blížia míľovými krokmi, je aj fakt, že už v utorok sa na tréningovom svahu pripravovali pretekárky z viacerých krajín. Príjemné počasie pod Chopkom si užívali reprezentantky Česka, Poľska, Slovinska, Chorvátska a Nového Zélandu.

O svoje dojmy z utorkového tréningu sa podelila poľská pretekárka Maryna Gasienicová-Danielová. „Tréningový svah je vynikajúci a verím, že aj súťažný bude rovnako kvalitný. Pred pretekmi necítim nervozitu. Som veľmi šťastná, že som mohla prísť do Jasnej, mám to totiž veľmi blízko domov. Pochádzam totiž len spoza kopca, zo Zakopaného. Škoda, že sem nemôže prísť nikto z rodiny a priateľov, aby ma podporili,“ prezradila 27-ročná poľská reprezentantka, ktorá na nedávnych MS v Taliansku skončila v obrovskom slalome na výbornom šiestom mieste.

Aj vzhľadom na kvalitný výsledok zo svetového šampionátu nemôže myslieť na nič iné ako postavenie v elitnej desiatke obrovského slalomu, ktorý je v Jasnej naplánovaný na sobotu 6. marca. „Počas súťažného víkendu zo seba chcem vydať všetko a uvidíme, na čo to bude stačiť. Verím, že to bude dobré,“ doplnila Maryna Gasienicová-Danielová.

V utorok na domácom svahu chýbala elitná slovenská reprezentantka Petra Vlhová. Radšej ako prípravu na lyžiach si zvolila kondičný tréning. „Petra sa na tréningový svah chystá v stredu aj vo štvrtok. V stredu máme naplánovaný slalom, ale uvidíme podľa podmienok a možno dáme aj pár jázd obráku. Nálada v našom tíme je dobrá,“ ozrejmil jeden z trénerov vo Vlhovej tíme Matej Gemza.

Ten sa však aj v utorok objavil na tréningovom kopci a sledoval dianie na ňom. „Prvý tréningový deň hodnotím pozitívne. Všetko klape, počasie vychádza a trať je dobrá. Časový rozpis sme dodržali, takže nikto nemusel na nič čakať. Všetci sú teda spokojní. Tréningové podmienky sú ideálne,“ poznamenal.