Slovenská jednotka Vlhová v sobotňajšom slalome s jednotkou


Mimoriadne symbolicky slovenská reprezentantka Petra Vlhová súťažný víkend Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v Jasnej. Piatkový podvečerný žreb jej totiž prisúdil štartové číslo jeden. Po líderke hodnotenia tejto disciplíny v SP príde na rad Švajčiarka Wendy Holdenerová, trojku má Rakúšanka Chiara Mairová. Prvé kolo sobotňajšieho slalomu v Jasnej je na programe od 9.30 h, druhé príde na rad od 12.30 h.

Petra Vlhová má v poradí slalomu náskok 40 bodov pred druhou Rakúšankou Katharinou Liensbergerovou, ktorej žreb prisúdil až číslo päť. Ešte pred ňou odštartuje so štvorkou jej krajanka Katharina Truppeová. Až so šestkou sa na trať vydá Američanka Mikaela Shiffrinová a elitnú sedmičku uzavrie Švajčiarka Michelle Gisinová.

V domácom prostredí dostane šancu ukázať sa ešte jedna Slovenka, so štartovým číslom 57 prvé kolo slalomu uzavrie 22-ročná Petra Hromcová. Bude to pre ňu debut v pretekoch Svetového pohára. V slalome sa predstavila na nedávnych MS v Taliansku a obsadila 32. priečku.

Inokedy slávnostné žrebovanie pred divákmi prebehlo v piatok popoludní na stretnutí zástupcov tímov s organizátormi a predstaviteľmi Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) priamo v Jasnej.

Predseda organizačného výboru podujatia Matej Hulej, športová riaditeľa pretekov Jana Palovičová, technický delegát FIS Bohumír Zeman a hlavný riaditeľ ženských pretekov FIS Peter Gerdol tam oficiálne privítali jednotlivé výpravy z celého sveta a podali im informácie o pretekoch v Jasnej aj ďalšie inštrukcie v súvislosti so záverečnými pretekmi SP vo švédskom Aare a švajčiarskom Lenzerheide.