Svetový pohár 2021 v Jasnej – diplomacia a zástupcovia FIS


Najdôležitejšie športové podujatie roka na Slovensku - Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2021 v Jasnej - štartuje už v sobotu. Okrem špičkových športových výkonov prinesie v limitovanom rozsahu aj účasť najvyšších predstaviteľov FIS, odbornej športovej verejnosti a zástupcov najdôležitejších partnerov.

Svetový pohár sa koná pod záštitou premiéra SR Igora Matoviča a Ministerstva dopravy a výstavby SR. Podujatia sa zo strany FIS zúčastnia Peter Gerdol, riaditeľ pretekov, Markus Majer, riaditeľ technických disciplín, Andreas Krönner, výkonný technický manažér, Bohumír Zeman, technický delegát a Wojciech Gajewsky, zástupca športovej riaditeľky Jany Palovičovej. Organizátori Svetového pohára vzhľadom na prestíž a medzinárodný význam podujatia, preto už v predstihu do Jasnej pozvali aj najvyšších štátnych predstaviteľov.

"Uvedomujeme si náročnosť aktuálnej situácie, rešpektujeme rozhodnutie tých, ktorí sa rozhodli nepricestovať a veríme, že nám budú držať palce na diaľku. Zároveň sme si však vedomí toho, že Svetový pohár je stále špičkovým a prestížnym podujatím, ktoré je pri zachovaní všetkých prísnych preventívnych opatrení ideálnou príležitosťou nielen pre športovú diplomaciu, ale aj ďalšie rokovania napríklad o budúcnosti cestovného ruchu v Demänovskej doline, ktorý je aj kvôli aktuálnej petícií v centre pozornosti verejnosti," informoval predseda organizačného výboru Svetového pohára Matej Hulej.

Podľa informácií aktualizovaných k 5. 3. 2021, 12:00 hod účasť na podujatí potvrdil minister dopravy Andrej Doležal, ktorého ministerstvo prevzalo nad podujatím záštitu.