Svetový pohár v bubline


Organizáciu Svetového pohára v Jasnej rovnako ako inde vo svete komplikuje pandémia koronavírusu. Týka sa to prísnych bezpečnostných opatrení pre samotných účastníkov podujatia aj obmedzení pre fanúšikov.

Predseda organizačného výboru Matej Hulej informoval, že situáciou okolo pandémie sa zaoberá organizačný výbor aj prostredníctvom covid-manažéra. „Intenzívne komunikujeme s predstaviteľmi štátu a robíme všetko pre to, aby Svetový pohár v Jasnej išiel podľa plánu. Stále rátame s viacerými alternatívami. Sľúbili sme, že v decembri oznámime či pôjdu do predaja vstupenky. Vzhľadom na vývoj epidemiologickej situácie nevieme, či fanúšikovia budú môcť sledovať preteky priamo v Jasnej, ale stálu tu nádej máme. Hneď ako budeme vedieť viac verejnosť sa to určite dozvie,“ prezradil Matej Hulej. „Ak by svetový pohár musel ísť bez divákov, urobíme všetko pre to, aby sa fanúšikovia atraktívnou online formou dozvedeli všetko, čo potrebujú a chcú vedieť,“ doplnil.

Organizátori Svetového pohára budú postupovať podľa pravidiel FIS a budú čerpať skúsenosti aj z predchádzajúcich podujatí. „Podľa skúseností z doterajších Svetových pohárov vieme, že preteky v tzv. bubline sa dajú organizovať a nikoho neohrozujú. Rakúsko aj Fínsko privítali Svetový pohár počas lockdownov. V bubline sa konali aj iné globálne športové podujatia - NHL či NBA - všetko šlo bez problémov. Samozrejme, organizačné vypätie je enormné, nehovoriac o rastúcich nákladoch, ale výsledok stojí za to. Musíme sa nastaviť, že Svetový pohár v Jasnej bude rovnako v bubline a žiaľ, aj keby bol bez divákov, preteky by nemali byť ohrozené. Urobíme všetko pre to, aby sme podmienky zabezpečili na maximálne úrovni,“ prezradila športová riaditeľka pretekov Jana Palovičová.