V Jasnej okrem Petry Vlhovej trénovali aj Slovinky či Poľky


Do pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v Jasnej zostáva už len niekoľko dní. Organizátori finišujú s prípravami, tréningový aj súťažný svah sú už pripravené na nasledujúci víkend. Počas aktuálneho týždňa si pod Chopkom dokonca niekoľko pretekárok zatrénovalo a medzi nimi nechýbala ani slovenská suverénka Petra Vlhová.

„Aktuálne už máme uzatvorené predbežné prihlášky, prihlásilo sa nám 107 pretekárok a takmer 180 členov tímov. Pomaly prichádzajú aj definitívne prihlášky, tam bude termín uzávierky sedem dní pred podujatím. Predpokladáme plnú účasť spomedzi najlepších,“ informoval veliteľ tratí pre Svetový pohár Martin Kupčo.

Keďže do Jasnej zavítajú najväčšie hviezdy ženského zjazdového lyžovania, namieste je otázka, či bolo nutné riešiť aj mimoriadne požiadavky jednotlivých výprav. „Nemusíme riešiť nejaké špeciálne požiadavky. Nie sú to rockové hviezdy, ale športovkyne. Základ je bezpečnosť počas covidovej situácie. Všetko je riešené v pravidlách a nič špeciálne sme riešiť nemuseli,“ prezradil Martin Kupčo. Bolo však nutné riešiť žiadosť Švajčiarov, ktorí aj vzhľadom na nepriaznivú pandemickú situáciu žiadali o ubytovanie všetkých členov výpravy v samostatných izbách.

A ktoré krajiny sa na Svetový pohár do Jasnej chystajú v najpočetnejšom zložení? „Pomerne veľké tímy sa ohlásili z tradičných krajín - Švajčiarsko, Rakúsko, Nemecko, Taliansko, Francúzsko, dosť veľký tím budú mať aj Spojené štáty americké a samozrejme krajiny zo Škandinávie,“ doplnil Kupčo.

V úvode aktuálneho týždňa si v Jasnej zatrénovalo aj niekoľko pretekárok zo zahraničia. Prístup mali len na tréningovú trať, nie na súťažnú. „Mali sme prihlásené tímy Slovinska, Poľska a samozrejme Slovenska,“ poznamenal Martin Kupčo. Z dejiska nedávno skončených majstrovstiev sveta na Liptov priletela Slovinka Ana Buciková spolu s Petrou Vlhovou, čas na prípravu si v Nízkych Tatrách našla aj Poľka Maryna Gasienicová-Danielová.