V Jasnej už zasnežujú

Lyžiarska sezóna odštartuje pod Chopkom už 2. decembra, v januári príde vrchol v podobe Svetového pohára


Prvý sneh z úpätí tatranských vrcholov už nezmizol a tak sa aj v Jasnej, kde sa v januári 2024 dočkáme tretieho pokračovania Svetového pohára na Slovensku, začalo prvým zasnežovaním. Na svah prúdia prvé kopy technického snehu, čo je pre organizátorov SP určite dobrá správa. Zasnežuje sa na severnej a južnej strane Chopku, zhruba od výšky 1300 metrov.

„V akcii bolo 180 zasnežovacích bodov. Výborné je, že predtým napadol aj prírodný sneh, vo vyšších polohách dokonca miestami aj 30 cm, čo je super, pretože každý centimeter sa počíta. Máme podklad a pokračujeme v príprave svetovej sezóny v Jasnej,“ uviedol predseda organizačného výboru Audi FIS Svetového pohára 2024 Jiří Trumpeš.

„Pri zasnežovaní sa špeciálne zameriavame na súťažnú trať. Tam zasnežujeme s vyšším podielom vody, aby bol podklad čo najkompaktnejší a mohli sme na ňom ďalej pracovať. Vďaka tomu, že nám ochladenie umožnilo spustiť zasnežovanie o niečo skôr ako v minulých sezónach, verím, že pre svetovú špičku pripravíme perfektné podmienky,“ hovorí šéf lyžiarskych tratí Maroš Kupčo. Na začiatku lyžiarskej sezóny bude verejnosti prístupná práve aj zjazdovka Petry Vlhovej, vďaka čomu sa podložka zhutní a kvalitnejšie pripraví na finálne úpravy Svetového pohára.

Štart lyžiarskej sezóny v Jasnej je naplánovaný už na 2. decembra, nedeľné prírodné sneženie, preto mnohých potešilo. Otvorenie bude veľkolepé, postará sa o to už tradičný Winter Jasná Opening, kde hlavnou hviezdou večera bude aj Dara Rollins.

Stredisko aj počas súťažného víkendu zostane otvorené a viaceré trate budú k dispozícii. Okrem zjazdoviek Petra Vlhová, Majstrovská a Biela Púť budú všetky ostatné trate na severnej aj južnej strane strediska naďalej k dispozícii lyžiarom.