Zmena programu Petre Vlhovej neprekáža, v Jasnej sa teší aj na najbližších


Nespochybniteľnou hviezdou víkendových pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v Jasnej bude Petra Vlhová. Na domácom svahu bude bojovať o dôležité body v bojoch o krištáľové glóbusy. Za sebou má už aj posledný oficiálny tréning

V piatok predpoludním sa 25-ročná Liptáčka venovala tréningu obrovského slalomu. „Dnešný oficiálny tréning obrovského slalomu bol dobrý, aj keď trochu náročnejší, pretože bola celkom hustá hmla. Bolo to skôr na to, aby som sa hýbala a stála na lyžiach. Tréning slalomu som dnes vynechala, najmä kvôli tomu, ako sa cítim. V predchádzajúcich dvoch dňoch som trénovala obe disciplíny, takže som si chcela viac oddýchnuť,“ prezradila.

Po štarte v kĺzavých disciplínach počas minulého týždňa v Taliansku sa musela najprv preorientovať na technické disciplíny. „Pocity sú už lepšie, trvá mi to nejaký deň. Som pripravená,“ poznamenala Petra Vlhová.

A na čo si trúfa v známom prostredí? “Chcem podať svoju jazdu, dám do toho všetko a pôjdem naplno, lebo už nemám čo stratiť. V hre je veľa, ale bez toho, aby som riskovala, veľký glóbus by som možno nezískala. Budem riskovať a uvidíme, ako to dopadne,“ povedala odhodlane.

K tomu, aby v Jasnej podala čo najlepšie výkony, čerpala sily krátkym pobytom doma. „Som šťastná, že som pár dní strávila doma. Tešila som sa z toho. Ale už som späť v bubline a pred pretekmi,“ prezradila Petra Vlhová.

V piatok pristúpili organizátori pretekov SP v Jasnej k výmene disciplín počas súťažného víkendu, namiesto obrovského slalomu sa v sobotu bude začínať slalomom. „Výmena disciplín mi nevadí. Pevne dúfam, že nezrušia niektorú zo súťaží, pretože mám šancu získať nejaké body,“ poznamenala.

Na každé preteky sa pripravuje mimoriadne dôkladne a nepodceňuje ani detaily. Sleduje preto aj predpoveď počasia. Aké má správy o najbližšom víkende v Jasnej? „Zajtra by malo byť polooblačno, no organizátori sa obávajú prípadnej hmly. V takom prípade by sa obrovský slalom jazdiť nemohol. Práve preto prišlo k výmene disciplín,“ pokračovala Petra Vlhová.

Svahy pod Chopkom hostili preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien aj pred piatimi rokmi, v štartovom poli nechýbala ani ona. „To už bolo veľmi dávno. Teraz som niekde úplne inde, ako som bola pred piatimi rokmi, je ťažké tam hľadať paralely. Teším sa však, že bude súťažiť opäť doma, ale budú to preteky ako každé iné,“ myslí si.

Preteky SP v Jasnej budú pre Petru Vlhovú mimoriadne, v aktuálnej sezóne určite. Keďže celosvetová pandémia so sebou priniesla mnoho obmedzení, nemohli ju na predchádzajúcich pretekoch podporovať najbližší priamo v dejiskách podujatí. Teraz to však bude iné. „Tato už asi ani nespával, keďže sa mimoriadne tešil, že môže ísť na moje preteky. A ja mám radosť, že počas tohto víkendu budú pri mne všetci moji blízki,“ dodala.