Predaj lístkov na sviatok lyžovania v Jasnej bude spustený 10. októbra o 10:00 hod


Vstupenky na Audi FIS Svetový pohár v Jasnej už od 35 eur na dva dni

(JASNÁ, 6. októbra 2023) - Preteky Audi FIS Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v nízkotatranskom stredisku Jasná sa veľmi rýchlo blížia. Už o 105 dní budú na Liptove najlepšie lyžiarky sveta, vrátane Slovenky Petry Vlhovej, bojovať o cenné body do hodnotenia sezóny. Svetová elita bude na severných svahoch Chopku súťažiť 20. a 21. januára 2024 - v sobotu v obrovskom slalome a o deň neskôr v slalome.

V porovnaní so zimou 2021 sa mierne zmenil termín Audi FIS Svetového pohára v Jasnej, vtedy sa najlepšie lyžiarky predstavili až začiatkom marca. Teraz Nízke Tatry získali lukratívnejší januárový termín. Organizátori registrujú obrovský záujem skvelých slovenských fanúšikov, aby osobne sledovali v akcii Petru Vlhovú či Mikaelu Shiffrinovú. A tí, ktorí sa už nevedia dočkať, si môžu zaistiť vstupenky na Svetový pohár v Jasnej 2024 od 10. októbra 2023 o 10.00 hod, kedy sa začne oficiálny predaj vstupeniek. Lístky budú k dispozícii len v online priestore na oficiálnej stránke podujatia www.worldcupjasna.sk a www.jasna.sk. Na oba súťažné dni v Jasnej sa záujemcovia s Gopassom môžu dostať už od 35 Eur. Pre deti vo veku od 6 do 12 rokov pripravil organizačný tím vstupenky od 28 Eur. Deti do 6 rokov budú mať vstup zdarma.

„Spustenie predaja vstupeniek je zlomový moment, ktorý nás ešte viac približuje k pretekom. Kým organizačný výbor pracuje na príprave podujatia intenzívne už dlhé mesiace, teraz vstupujú do hry aj fanúšikovia, ktorí sa rozhodnú byť pri tom a kúpiť si vstupenky na tento najväčší športový sviatok na Slovensku v budúcom roku."

"Už dnes môžeme povedať, že to bude veľkolepá športová akcia s najlepšími lyžiarkami sveta a bohatým sprievodným programom, akú Jasná doteraz nezažila. Keďže stredisko má svoje kapacitné limity, odporúčame každému, kto plánuje prísť, zabezpečiť si vstupenky čo najskôr – aj preto, že na začiatku predaja sú k dispozícii za najvýhodnejšie ceny pre majiteľov Gopassu. Za najnižšiu sumu 35 Eur na 2 dni bude k dispozícii prvých 1000 lístkov. Následne ich cena stúpne o 10 Eur, čiže suma dvojdňových lístkov v druhej vlne bude 45 Eur,“ informoval predseda organizačného výboru Audi FIS Svetového pohára 2024 Jiří Trumpeš.

Cena dvojdňového lístka v prvej vlne bez Gopassu bude 38 Eur/dospelý a 31 Eur/deti od 6 do 12 rokov. Jeden záujemca si bude môcť zakúpiť maximálne 10 lístkov. Pri kúpe budú vstupenky registrované na meno a priezvisko a budú neprenosné.

Šéf organizačného výboru Jiří Trumpeš spolu s prezidentom Zväzu slovenského lyžovania Martinom Paškom slávnostne odovzdali prvú vstupenku na oba súťažné dni Audi FIS Svetového pohára v Jasnej šikovnému sezónkárovi z ostatnej zimy. Adrián Štempel patrí medzi pravidelných top rekordérov v počte nalyžovaných kilometrov spomedzi majiteľov sezónky.

„Ako prezident Zväzu slovenského lyžovania som hrdý na to, že sa nám spoločnými silami podarilo dosiahnuť jednotu v rámci alpského lyžovania. Aj vďaka tomu, aj vďaka skvelej práci celého zväzu sme jednoznačne akceptovaní zo strany Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS ako spoľahlivý partner, čoho výsledkom je zverenie organizácie pretekov svetového pohára v Jasnej. Naši partneri, predovšetkým TMR, ale už aj ďalšie významné firmy a inštitúcie, veria spolu s nami v náš veľký sen o špičkovo zorganizovaných pretekoch Audi FIS Svetového pohára v alpskom lyžovaní v roku 2024 v Jasnej. Možnosť odprezentovať sa pred 150 miliónmi divákmi na celom svete máme len zriedkakedy,“ uviedol prezident Zväzu slovenského lyžovania (ZSL) Martin Paško.

Hviezdnou zástupkyňou na januárovom Audi FIS Svetovom pohári bude úradujúca olympijská šampiónka v slalome Petra Vlhová, ktorá je rodáčka z neďalekého Liptovského Mikuláša a svahy v Jasnej sú jej dôverne známe, keďže aj na nich vyrastala. „Veľmi sa teším, že sa do Jasnej opäť vrátim a budú môcť prísť aj fanúšikovia. Je to druh pozitívnej motivácie, že budem jazdiť na Slovensku a diváci ma budú môcť prísť povzbudiť. Verím, že budem v dobrej forme, bude sa mi dariť a spolu si to užijeme,“ prezradila úspešná slovenská lyžiarka.

Aj pre spoločnosť TMR Slovensko bude Audi FIS Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní v Jasnej prestížnou záležitosťou. „Svetový pohár v Jasnej pripravujeme tretíkrát za posledných osem rokov. V plnom nasadení sa na organizácii bude podieľať nielen Jasná, ale personálne prakticky všetky naše slovenské strediská. V spolupráci so Zväzom slovenského lyžovania, dobrovoľníkmi, obcou Demänovská Dolina a ďalšími partnermi urobíme všetko preto, aby podujatie bolo tou najlepšou reklamou na lyžovanie, región aj celú krajinu,“ prezradil Branislav Kačkovič, prevádzkový riaditeľ slovenských stredísk TMR.

Jasná v nedávnej minulosti hostila najlepšie svetové lyžiarky v rokoch 2016 a 2021, takže organizátori majú dostatok skúseností s prípravou podujatia najvyššej úrovne. Už v júni pod Chopok zavítala inšpekcia z Medzinárodnej lyžiarskej a snoubordovej federácie (FIS) a riaditeľ ženskej časti Svetového pohára Peter Gerdol vyjadril spokojnosť s prípravami.

Riaditeľka pretekov Jana Palovičová potvrdila, že počas oboch súťažných dní sa 1. kolo začne o 9.30 h. „Počas rovnakého víkendu budú aj preteky mužov v rakúskom Kitzbüheli, tak verím, že diváci pri televíznych obrazovkách si užijú krásne preteky počas oboch dní,“ prezradila. Doplnila tiež, že žrebovanie čísel najlepších pretekárok sa bude konať v Jasnej pred oboma súťažami, teda v piatok aj v sobotu o 18.00 h. „Všetci si užijú okrem toho aj iný zábavný program. Budú aj prekvapenia, ktoré zatiaľ neprezradíme,“ poznamenala.

Organizátori podujatia majú k dispozícii aj záložný deň pre prípad, ak by počas víkendu počasie neumožnilo absolvovať niektorú zo súťaží. „Máme potvrdený rezervný deň pretekov na pondelok. Verím však, že nás počasie nesklame, bude výborné a všetci si užijeme atmosféru,“ pokračovala Jana Palovičová. Dodala tiež, že v súčasnosti v Jasnej práce neutíchajú, pretože viaceré objekty musia osadiť ešte pred príchodom snehu: „Organizáciu podujatia si prechádzame tak, aby sme divákom pripravili ešte lepšie podmienky na sledovanie pretekov ako v minulosti.“

Zima sa zdá byť ešte ďaleko, no v Jasnej naplno prebieha príprava. „Na súťažnej aj tréningovej trati sme vymenili niektoré zasnežovacie tyče za výkonnejšie, aby za kratší čas dokázali nastriekať viac snehu. Aktuálne upravujeme povrch tratí a robíme prípravy na stabilizáciu televíznych veží a obrazoviek. Pripravujeme sa na zimnú sezónu tak, aby bol zasnežovací systém spustený na sto percent v pravú chvíľu a vyrábali sme dostatok snehu,“ povedal veliteľ tratí pre Svetový pohár Maroš Kupčo.

Radosť z toho, že svetová lyžiarska špička opäť zavíta do Jasnej, majú nielen v stredisku. Je to totiž dobrou správou pre celé Slovensko, no najmä región Liptova. „V našom regióne urobíme maximum pre to, aby sme svetovým lyžiarkam ponúkli tie najlepšie podmienky a vytvorili z Jasnej jedinečné miesto, ktoré si zapamätajú ony aj všetci fanúšikovia. Budeme sa snažiť o to viac, že práve región Liptov a Jasná sú domovom Petry Vlhovej - úradujúcej olympijskej víťazky v slalome a držiteľky veľkého krištáľového glóbusu z roku 2021. Fandiť budeme všetkým lyžiarkam a na mieste aj cez televízne obrazovky ukážeme celému svetu, že i taká malá krajina, akou je Slovensko, je hrdá a svetová,“ uviedol Ján Blcháč, predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV