Andreas Žampa: Verím, že sa brat aj Vlhová čo najskôr vrátia na svahy

V úlohe predskokanov dnešného obrovského slalomu v Jasnej sa predstavili všetci traja bratia z našej najznámejšej mužskej lyžiarskej rodiny – Adam Žampa, Andreas Žampa aj najmladší Teo Žampa. Adam však po páde – rovnako ako počas pretekov Petra Vlhová – skončil v nemocnici.

„Mrzí ma, čo sa Peti stalo. Toto jej nikto neprial. Ani Adam nie je zdravotne celkom v poriadku. Verím však, že sa čím skôr ukážu späť na kopcoch Svetového pohára,“ povedal v cieli slovenským novinárom. „Zostal som prekvapený, keď som videl, že sa Peťa nedvíha na nohy späť. Bolo mi to ľúto, viem, aký je to pocit. Verím, že bude čoskoro znovu na lyžiach a želám jej čo najrýchlejší comeback,“ pokračoval Andreas Žampa.

Úlohu predskokana si najmä v druhom kole užil Andreas Žampa na sto percent. „Diváci ma v cieli privítali v cieli, akoby som ich bol syn. Bola tu fakt neskutočná atmosféra, organizácia bola zvládnutá na priam intergalaktickej úrovni,“ tvrdil.

Andreasa mrzí, že sa na Slovensku jazdia v posledných rokoch len ženské preteky SP . „Kedysi sa jazdil sveťák aj na Hrebienku. Viem, že tam boli tam mužské preteky. Raz by som to chcel zažiť aj ja, na vlastnej koži. Pretekať doma,“ zakončil.