Kvety - symbol ženskosti a jemnosti

Pretekárky Svetového pohára v Jasnej 2021 ako symbol krásy a ženskosti


Organizátori Svetového pohára 2021 predstavili celkový vizuál podujatia. Svetový pohár bude symbolizovať a vyzdvihovať prirodzenú krásu a ženskosť v protiklade so silou a bojovnosťou, ktorá je charakteristická pre tak tvrdý šport akým je zjazdové lyžovanie. Neoddeliteľnou súčasťou komunikácie Svetového pohára je práve naša najväčšia lyžiarska hviezda Petra Vlhová.

„Petru chceme predstaviť ako silnú a dravú športovkyňu, ktorá je tiež mladá dáma, ženská a citlivá zároveň. Na rozdiel od roku 2016, kedy sa lyžiarky fotili v nádherných dizajnových šatách, sme sa tentokrát rozhodli ženskosť podčiarknuť kvetmi,“ povedala manažérka pre PR a média Michaela Grendelová.

Petra Vlhová absolvovala fotenie špeciálne pre Svetový pohár, počas ktorého sa predstavila aj v jedinečnej parte, ktorá bola v minulosti súčasťou ľudového krojového odevu. Parta je bohato zdobená kvetinová čelenka, ktorú v minulosti smeli nosiť len dospelé slobodné dievčatá počas významných príležitostí.

Kvet je symbolom lásky, rešpektu a farebnosti, ktorý je stvárnený aj v logu i vo vizuále Svetového pohára. Nosným prvkom samotného loga pretekov je slnko, ktoré prostredníctvom lúčov vytvára dojem slnečného kvetu. „Som hrdá na kraj odkiaľ pochádzam a aj parta, s ktorou som sa fotila mi pripomenula zvyky a tradície môjho milovaného rodného kraja, v ktorom môžem v marci 2021 absolvovať Svetový pohár,“ povedala slovenská lyžiarka.
Repasovaná parta, s ktorou sa Petra Vlhová fotila, pochádza z Liptovskej Tepličky a na fotenie ju zapožičala agentúra Party v 21.storočí. Originál má už sto rokov a jej hodnotu vyčísľujú na sumu 100 tisíc eur. Parta vyzdvihuje prirodzenú krásu ženy, čo má symbolizovať aj tento Svetový pohár,“ vysvetľuje marketingová manažérka Svetového pohára v Jasnej Jana Tužinská. Víťazky podujatia si okrem klasických ocenení odnesú aj kus slovenskej tradície spolu s titulom FLOWER QUEEN OF JASNA.