Veľká cena Demänovských jaskýň zostáva na Liptove


Sobotňajšie druhé miesto v slalome a nedeľňajší triumf v obrovskom slalome na pretekoch Svetového pohára v zjazdocom lyžovaní žiem v Jasnej neznamenal pre Petru Vlhovú iba priblíženie sa k Švajčiarke Lare Gutovej-Behramiovej v celkovom hodnotení SP na 36 bodov. Dvadsaťpäťročnej Liptáčke priniesli víkendové výsledky aj ďalšie mimoriadne vzácnu cenu.

Bojovala o ňu najmä s Američankou Mikaelou Shiffrinovou, napokon úspešne. Elitná slovenská lyžiarka sa napokon stala celkovou víťazkou 82. ročníka Veľkej ceny Demänovských jaskýň. V sobotu síce Vlhová prehrala „mikrosúboj“ s americkou súperkou o 34 stotín sekundy, no v nedeľu pred ňou mala náskok 37 stotín a to jej stačila na celkový triumf.

Zaujímavosťou je, že pre Petru Vlhovú to nie je premiérový zisk Veľkej ceny Demänovských jaskýň, podarilo sa jej to aj v marci 2019 na pretekoch Európskej pohára v Jasnej.

„Je to veľká odmena pre nás organizátorov, že Veľká cena Demänovských jaskýň zostala doma. Sú to mimoriadne stará súťaž, ku ktorej pristupujeme s úctou,“ myslí si športová riaditeľa pretekov Jana Palovičová.